Anasayfa Altcoin Haberleri BiLira (TRYB) Artık AVA Zincirinde Kullanılabilecek

BiLira (TRYB) Artık AVA Zincirinde Kullanılabilecek

ABONE OL:google-news

Türk Lirası’na eşit kripto para birimi BiLira (TRYB), Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile artık AVA zincirinde de yer alacaklarını ve bu sayede merkeziyetsiz olarak, daha fazla uygulama seçeneği sunacaklarını belirtti.

Daha önceleri TRYB, bir ERC-20 tokeni olarak Ethereum blok zinciri ile sınırlıydı. Yapılan yeni anlaşma ile birlikte şirket yetkilileri; daha fazla ölçeklenebilirlik, daha fazla kullanıcı ve hızlı, verimli, güvenli işlemler sunacaklarını belirtiyorlar.

BiLira’nın lansmanın üzerinden yaklaşık bir yıl geçti ve şu an itibari ile aktif 1.500 kullanıcısı ve 14 milyon adet TRYB arzı mevcut.

AVA ise merkezi olmayan uygulamaları blok zincirde çalıştırmak için kullanılan, merkezi olmayan bir platform olarak biliniyor. Prof. Emin Gün Sirer, Maofan Yin ve Kevin Sekniqi tarafından kurulan AVA, herkesin kendi isteği doğrultusunda alt ağ olarak adlandırılan blok zincirler kurmasına izin veriyor. Yapılan anlaşma ile birlikte, TRYB stabil koin’i hem AVA üzerinden hem de Ethereum üzerinden kolaylıkla değişim yapılabilecek.

AVA ise şirket olarak yaptığı açıklamada, şirketin performansı ve çok yönlülüğü, BiLira gibi fiat sabitlenmiş stabil koinler ile birleştiğinde geleneksel döviz piyasalarına alternatif bir kripto para birimi oluşturabilecekleri açıklamasında bulundu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Semih Alkan
Semih Alkan
Semih Alkan, 1992 yılında Ankara’da doğdu. Atılım Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezun olan Semih, öğrencilik yıllarında teknoloji haber editörlüğü yapmış daha sonra kripto paralara olan ilgisi onu bu konuda yazarlığa sürüklemiştir.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar