Yükleniyor...

BiLira (TRYB) Artık AVA Zincirinde Kullanılabilecek

Türk Lirası'na eşit kripto para birimi BiLira (TRYB), Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile artık AVA zincirinde de yer alacaklarını ve bu sayede merkeziyetsiz olarak, daha fazla uygulama seçeneği sunacaklarını belirtti.

ava bilira

Türk Lirası’na eşit kripto para birimi BiLira (TRYB), Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile artık AVA zincirinde de yer alacaklarını ve bu sayede merkeziyetsiz olarak, daha fazla uygulama seçeneği sunacaklarını belirtti.

Daha önceleri TRYB, bir ERC-20 tokeni olarak Ethereum blok zinciri ile sınırlıydı. Yapılan yeni anlaşma ile birlikte şirket yetkilileri; daha fazla ölçeklenebilirlik, daha fazla kullanıcı ve hızlı, verimli, güvenli işlemler sunacaklarını belirtiyorlar.

BiLira’nın lansmanın üzerinden yaklaşık bir yıl geçti ve şu an itibari ile aktif 1.500 kullanıcısı ve 14 milyon adet TRYB arzı mevcut.

AVA ise merkezi olmayan uygulamaları blok zincirde çalıştırmak için kullanılan, merkezi olmayan bir platform olarak biliniyor. Prof. Emin Gün Sirer, Maofan Yin ve Kevin Sekniqi tarafından kurulan AVA, herkesin kendi isteği doğrultusunda alt ağ olarak adlandırılan blok zincirler kurmasına izin veriyor. Yapılan anlaşma ile birlikte, TRYB stabil koin’i hem AVA üzerinden hem de Ethereum üzerinden kolaylıkla değişim yapılabilecek.

AVA ise şirket olarak yaptığı açıklamada, şirketin performansı ve çok yönlülüğü, BiLira gibi fiat sabitlenmiş stabil koinler ile birleştiğinde geleneksel döviz piyasalarına alternatif bir kripto para birimi oluşturabilecekleri açıklamasında bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner