Yükleniyor...

Bitcoin Ne Zaman 75 Bin Dolar Olacak?

Bitcoin (BTC) son bir aydır yatay bir biçimde hareket ediyor.

bitcoin ne zaman 75 bin dolar olur

Bitcoin (BTC) son bir aydır yatay bir biçimde hareket ediyor. BTC, denediyse de 10 bin dolarlık direnci aşmayı başaramadı. CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada 9 bin 695 dolardan işlem görüyordu.

Analistler, Bitcoin’de yükselişin yakın olduğunu ifade ediyor. Fakat bazılarına göre kısa vadede düşüşler de yaşanabilir.

Bitcoin’in Yükselişine Az Kalmış Olabilir

Cane Island Alternative Advisors Analisti Timothy Peterson’a göre Bitcoin 75 bin dolara yükselmeye haftalar ya da aylar kadar uzaklıkta olabilir.

Analist, Bitcoin’in Aralık 2017’de düşüş yaşadığı zaman toparlandığını ifade ederek  2020’deki iyileşmesini de 2013’te gerçekleşen eğilime benzetti. Peterson’a göre bu modele bakarak BTC’nin yakın zamanda 75 bin dolara çıkacağını ifade edebiliriz.

Peterson ayrıca geçtiğimiz saatlerde şu ifadeleri kullanan bir tweet attı: “USD’yi Bitcoin lehine yıkıyorum. Bu bir öncelikler meselesi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner