Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Karşılığında Güneş Enerjisi Satan Firma, 3 Milyon Dolar Topladı

Bitcoin Karşılığında Güneş Enerjisi Satan Firma, 3 Milyon Dolar Topladı

ABONE OL:google-news

Güney Afrika’da ürettiği güneş enerjisini Bitcoin (BTC) karşılığında satan bir güneş enerjisi üreticisi Sun Exchange, yatırımcılardan 3 milyon dolar topladı.

Yeşil enerji ile ilgilenen Bitcoin destekli bir Afrika şirketi olan TechCrunch’a göre Sun Exchange, A Serisi Finansman Turunu 3 milyon dolar ile kapattı. Sun Exchange, güneş enerjisi üretmek için bir panel satın almanızı sağlar ve sizden elektrik satın almak isteyen bir müşteri bulmanız için düzenlemeler yapar.

Evrensel Bir Ödeme Yöntemi

Daha sonra yerel fiat veya Bitcoin aracılığıyla müşterilerden para toplar ve karınızı cüzdanınıza gönderir. Şirketin Kurucusu ve Genel Müdürü Abe Cambridge, evrensel bir ödeme sistemi aradıkları için Bitcoin’in seçildiğini söylemişti. Şirket karını, güneş panelleri satarak ve üretilen güç için aracılık yaparak kazanıyor. Firmanın mevcut yatırımcıları arasında ünlü girişimci yazar Richard Branson da var.

Firma, şu anda, başlangıç olarak ​​Güney Afrika’da 160’tan fazla ülkede çalışıyor. Gelecekte, Sun Exchange Güney Amerika ve Güney Doğu Asya pazarlarına açılmayı planlıyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar