Yükleniyor...

Bitcoin Karşılığında Güneş Enerjisi Satan Firma, 3 Milyon Dolar Topladı

Güney Afrika'da ürettiği güneş enerjisini Bitcoin (BTC) karşılığında satan bir güneş enerjisi üreticisi Sun Exchange, yatırımcılardan 3 milyon dolar topladı.

Bitcoin ve güneş enerjisi firması solar exchange

Güney Afrika’da ürettiği güneş enerjisini Bitcoin (BTC) karşılığında satan bir güneş enerjisi üreticisi Sun Exchange, yatırımcılardan 3 milyon dolar topladı.

Yeşil enerji ile ilgilenen Bitcoin destekli bir Afrika şirketi olan TechCrunch’a göre Sun Exchange, A Serisi Finansman Turunu 3 milyon dolar ile kapattı. Sun Exchange, güneş enerjisi üretmek için bir panel satın almanızı sağlar ve sizden elektrik satın almak isteyen bir müşteri bulmanız için düzenlemeler yapar.

Evrensel Bir Ödeme Yöntemi

Daha sonra yerel fiat veya Bitcoin aracılığıyla müşterilerden para toplar ve karınızı cüzdanınıza gönderir. Şirketin Kurucusu ve Genel Müdürü Abe Cambridge, evrensel bir ödeme sistemi aradıkları için Bitcoin’in seçildiğini söylemişti. Şirket karını, güneş panelleri satarak ve üretilen güç için aracılık yaparak kazanıyor. Firmanın mevcut yatırımcıları arasında ünlü girişimci yazar Richard Branson da var.

Firma, şu anda, başlangıç olarak ​​Güney Afrika’da 160’tan fazla ülkede çalışıyor. Gelecekte, Sun Exchange Güney Amerika ve Güney Doğu Asya pazarlarına açılmayı planlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner