Yükleniyor...

Eğer Uzaylı İstilası Olmazsa, Bu Sefer Bitcoin (BTC) 10.000 Dolardan Dönmeyecek!

Bloomberg analistleri, Bitcoin'in bir duvara çarptığını ve geri çekilmenin eşiğinde olduğunu söylüyor.

Eğer Uzaylı İstilası Olmazsa Bu Sefer Bitcoin BTC 10.000 Dolardan Dönmeyecek

Bloomberg analistleri, Bitcoin’in bir duvara çarptığını ve geri çekilmenin eşiğinde olduğunu söylüyor. BTC’nin fiyatını, trend çizgisini ve ideal çıkış noktalarını izlemek için tasarlanan DVAN Alış ve Satış indikatörü de bir satış sinyali yazdırıyor. Ayrıca İndikatör, Bitcoin’in 2020 rallisinin ilk destek hattının 9.500 dolar seviyesinde durduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) 10.000 Doların Üzerinde Kalabilir Mi?

Kripto para analiz şirketi Santiment, Bitcoin’in 10.000 dolarlık psikolojik seviyenin üzerinde bir ralli sürdürme girişimlerini analiz etti. BTC’deki “temkinli iyimserliğine” rağmen Santiment, Bitcoin’in yenilenen bir ralliye güç vermek için hacimde bir artış gerektiğini söylüyor.

Olumlu tarafı, Santiment, tüm Bitcoin sahiplerinin ortalama karlılığını hesaplayan MVRV Long/Short Fark İndikatörünün yükselişe geçtiğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Tarihsel olarak, MVRV Long/Short farkı 0’ın üzerine çıkmaya başladığında, bir ayı döngüsünün sona erdiğini gösterir ve fiyatın yukarı doğru hareket ettiğini görürüz. Ve birkaç gün önce 0’ın üzerine çıktık. Uzaylılar bizi istila etmezse ya da dünya başka bir kara kuğu olayıyla yüzleşmezse, yükseliş görebiliriz.

Kripto piyasalarının genel hissine gelince, Santiment, Twitter’dan gelen verilere göre, trader’ların BTC’nin kısa vadeli görünümünden korktuğunu ileri sürdü. Trader’lar, 2019 yılının Haziran ayında, BTC’nin 8.500 dolardan 7.800 dolara düştüğü zaman kazandıkları negatif düşüncelere benzer bir zihin halindeler. Geri çekilmenin ardından BTC, 2019’un en yüksek seviyesi olan yaklaşık 14.000 dolara yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner