Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 2017 Yılının Boğa Piyasasından Kaynaklanan Dirençten Nasıl Çıkabilir?

Bitcoin (BTC) fiyatında, Haziran ayından bu yana çok dramatik bir değişiklik olmadı.

Bitcoin Boğa Koşusu 1

Bitcoin (BTC) fiyatında, Haziran ayından bu yana çok dramatik bir değişiklik olmadı. Ancak daha yakından incelendiğinde, önde gelen kripto para birimi çok önemli bir an ile karşı karşıya ve gizli bir boğa ayrışması ile büyük bir direnç bölgesinin kırılabilmesine zemin hazırlandığı düşünülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha küçük hareketlerin neden önemli olduğu durumları görmek için önce günlük tabloya bakmak gerekir. Bitcoin, 2017 boğa piyasasından kaynaklanan çok yıllık direnç altında sıkışmış vaziyette bulunuyor.

Düşük hacim, bu hareketin yakında büyük bir hareket ile sonuçlanacağını gösteriyor. Bitcoin ayrışırsa bu, lider kripto para biriminin 20 bin dolarlık seviyeye kolayca ulaşabileceği muazzam bir harekete neden olabilir.

Şimdi 4 saatlik tabloya göre, Bitcoin’in hafifçe yükselen bir kanala yerleştiğini görüyoruz.

Görsel Kaynağı: TradingView

Buradaki RSI’da bugün için önemli bir nokta görüyoruz: Haziran boyunca, yavaşça yükselen fiyatla birlikte gitmek için gizli bir boğa sapması görüyoruz. Bu sapma, hafif bir yükseliş eğiliminin devam edebileceğini ve Bitcoin’in şu anda geçmeye çalıştığı, çok önemli kritik direncinden kurtulabileceğini gösteriyor.

Yine bu durumun gerçekleşmesi halinde, bu trend çizgisinin üstünde 2.5 yıl sonra ilk kez görülecek; daha sonra ne olacağını söylemenin imkanı yok.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x