Yükleniyor...

Ethereum Cüzdanlarındaki Ether (ETH) Miktarında Büyük Artış!

Gelen son veriler, Ethereum 2.

Ethereum ETH Ether

Gelen son veriler, Ethereum 2.0 güncellemesine hazırlanılan ağda yalnızca geliştirici tarafında değil, kullanıcı tarafında da hazırlıkların son gaz devam ettiğini ortaya koyuyor.

Piyasa araştırmaları şirketi Arcane Research’ün sağladığı son verilere göre, yaklaşık 120.000 Ethereum cüzdanında 32’den fazla ETH tutuluyor. Cüzdanlarda tutulan ETH miktarı 2017 yılından bu yana yaklaşık 3 kat artmış durumda.

Kullanıcıların Ether birikimi yapmasının en önemli nedeni ise algoritma tarafında yapılacak değişiklik. Ethereum 2.0 ile Proof of Work’ten (PoW) Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçiş yapılacak. PoS ile birlikte Ethereum’un Blockchain operasyonlarına katkıda bulunurken, bir yandan da Ether kazanmak için fonları tutma süreci olan stake etme süreci de resmen başlamış olacak.

Ethereum 2.0 güncellemesinin normal şartlarda 2020 yılının Ocak ayında uygulama alınması bekleniyordu ancak yaşanan teknik aksaklıklardan dolayı güncellemenin yayınlanma tarihi Temmuz ayına kadar sarktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner