Yükleniyor...

Bu Seviye Geçilirse Bitcoin’de (BTC) Boğa Koşusu, Geçilmezse Altcoin Sezonu Başlayabilir

Bitcoin yatırımcıları, hızla yaklaşan 9.

bitcoin btc altcoin

Bitcoin yatırımcıları, hızla yaklaşan 9.900 dolarlık direnci yakından izliyor. Hafta başında bu seviyenin üzerinde bir kırılma, yerel zirvelerin test edilmesi anlamına gelebilir. Bu seviyeye bir hareket, hafta sonu 9.300 dolarlık desteğin yeniden test edilmesinden hemen sonra gerçekleşti. Bu yükseliş, boğaların Bitcoin fiyatını büyük ölçüde kontrol altında tuttuklarına dair olumlu bir işaret.

Dikkatler Altcoin’lere Kayabilir

Yeni hafta sakin başladı ancak kilit direnç seviyesi yaklaştıkça fiyat hareketleri görülebilir. Özellikle, 9.900 dolar denemesi başarısız olursa ve Bitcoin mevcut aralıkta işlem yapmaya devam ederse, dikkat altcoin’lere kayacaktır.

Bitcoin 9.000 ortalarında işlem yapmaya devam ederken, yatırımcılar altcoin’lerle ilgilenmeye başladı. Ve mevcut favoriler arasında Cardano, Etheruem, Tron, Tezos, Chainlink ve Crypto.com gibi altcoin’ler bulunuyor.

Cardano ve Ethereum için yükseliş nedenleri açıktı, Shelley Mainnet ve Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi iki kripto parayı harekete geçirdi. Şimdi Tron’da yarışa katılmak için çabalıyor.

Tron CEO’su Justin Sun kısa bir süre önce Tron 4.0’ın yaklaşık bir ay içinde hazır olacağını duyurdu. Duyuru, dijital varlığın değerini %5’ten fazla arttırdı ve sıralamada Monero’yu geçerek 16. sıraya yerleşmesine sebep oldu. Tron yükseltmesi, güvenlik ve gizlilik gibi birçok yenilik ve iyileştirme barındırmaktadır.

Gözler Bitcoin’de (BTC)

Dolayısıyla altcoin sezonu tam başlamasa da, yatırımcılar altcoin’lere yavaş yavaş kayıyor. Ancak gözler hala Bitcoin’in üzerinde. Ölü bir altcoin sezonunun olmaması için Bitcoin’in buna izin vermesi gerekiyor.

Ayrıca geçen hafta, bazı yeni veriler madencilerin ‘hodling’e başladığını gösterdi. Bitcoin tekrar 10.000 doların üzerine çıkarsa, madenciler bu seviyenin korunmasında önemli bir role sahip olacaklar gibi gözüküyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner