Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Boğa Olup Olmayacağını Gösteren Önemli Teknik Seviye!

Bitcoin (BTC) çok önemli bir teknik seviyede.

Bitcoinin BTC Boğa Olup Olmayacağını Gösteren Önemli Teknik Seviye

Bitcoin (BTC) çok önemli bir teknik seviyede. Bitcoin, uygun aralıklarla bu aralığın üzerine çıkmayı başarırsa, kısa vadede yükselişe neden olabilir.

BTC bazı kripto para borsalarında, 3 Haziran tarihinde 8.600 dolara kadar düştü. O zamandan beri lider kripto para, istikrarlı bir şekilde iyileşme gösterdi. Ancak Bitcoin için tehlike henüz geçmiş gözükmüyor. Bunun da ötesinde Wall Street, tüm dikkatleri üzerine çekecek iyileşmeler gösteriyor.

Yatırımcılar şimdi bir ikilemle karşı karşıya. Kimse Bitcoin kazanımlarını kaçırmak istemezken, öte yandan hisse senedi piyasaları da mükemmel yükselişler göstermektedir.

Bitcoin’e (BTC) Teknik Bakış

Bitcoin şu anda 9.752,69 dolardan işlem görüyor. Ayın başındaki endişe uyandıran hareketlerinden sonra BTC/USD’in şu anda bir konsolidasyon aşamasına girdiği gözüküyor.

Bitcoin için yükseliş 9.744,42 dolarlık temel seviyeye bağlı. BTC/USD için saatlik zaman dilimi, bu seviyenin son bir hafta içinde birçok kez önemli bir destek/direnç görevi gördüğünü göstermektedir. Grafikte çizilen oklar, bölgenin son derece hayati olduğu zamanları gösterir.

BTCUSD, iyi bir hacim ile bu seviyenin üzerine çıkarsa, daha da yükselebilir. Dahası, bu bir destek seviyesi olarak doğrulanacaktır. RSI veya Göreceli Güç Endeksi herhangi bir net sinyal vermiyor. Ancak 60 civarında ve aşağı doğru işaret ediyor.

Bitcoin (BTC) Konusunda Temkinli Kalan Yatırımcılar

Yükselişin ardından son konsolidasyona rağmen, BTC/USD için işlem gören hacim oldukça düşük. Yatırımcılar artık Bitcoin’in hareketleri konusunda daha temkinli. Yatırımcılar BTC/USD’nin orta vadeli görünümüne şüpheyle bakıyorlar. 3 Haziran’daki ani çöküşün neden olduğu darbenin kalıcı bir etkisi oldu.

Dikkatli davranmak aslında Bitcoin’e yatırım söz konusu olduğunda çok kolay bir durum değil. Ancak Bloomberg; kötü bir şey olmadıkça, Bitcoin’in uzun vadede başarılı olacağını belirtti. Bu nedenle, yatırımcılar BTC/USD’yi cazip fiyatlarla satın alıp ‘hodling’ yapabilirler. Kar rezervasyonu ve takas ticareti uzun vadede pek faydalı olmayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner