Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'in (BTC) Boğa Olup Olmayacağını Gösteren Önemli Teknik Seviye!

Bitcoin’in (BTC) Boğa Olup Olmayacağını Gösteren Önemli Teknik Seviye!

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) çok önemli bir teknik seviyede. Bitcoin, uygun aralıklarla bu aralığın üzerine çıkmayı başarırsa, kısa vadede yükselişe neden olabilir.

BTC bazı kripto para borsalarında, 3 Haziran tarihinde 8.600 dolara kadar düştü. O zamandan beri lider kripto para, istikrarlı bir şekilde iyileşme gösterdi. Ancak Bitcoin için tehlike henüz geçmiş gözükmüyor. Bunun da ötesinde Wall Street, tüm dikkatleri üzerine çekecek iyileşmeler gösteriyor.

Yatırımcılar şimdi bir ikilemle karşı karşıya. Kimse Bitcoin kazanımlarını kaçırmak istemezken, öte yandan hisse senedi piyasaları da mükemmel yükselişler göstermektedir.

Bitcoin’e (BTC) Teknik Bakış

Bitcoin şu anda 9.752,69 dolardan işlem görüyor. Ayın başındaki endişe uyandıran hareketlerinden sonra BTC/USD’in şu anda bir konsolidasyon aşamasına girdiği gözüküyor.

Bitcoin için yükseliş 9.744,42 dolarlık temel seviyeye bağlı. BTC/USD için saatlik zaman dilimi, bu seviyenin son bir hafta içinde birçok kez önemli bir destek/direnç görevi gördüğünü göstermektedir. Grafikte çizilen oklar, bölgenin son derece hayati olduğu zamanları gösterir.

BTCUSD, iyi bir hacim ile bu seviyenin üzerine çıkarsa, daha da yükselebilir. Dahası, bu bir destek seviyesi olarak doğrulanacaktır. RSI veya Göreceli Güç Endeksi herhangi bir net sinyal vermiyor. Ancak 60 civarında ve aşağı doğru işaret ediyor.

Bitcoin (BTC) Konusunda Temkinli Kalan Yatırımcılar

Yükselişin ardından son konsolidasyona rağmen, BTC/USD için işlem gören hacim oldukça düşük. Yatırımcılar artık Bitcoin’in hareketleri konusunda daha temkinli. Yatırımcılar BTC/USD’nin orta vadeli görünümüne şüpheyle bakıyorlar. 3 Haziran’daki ani çöküşün neden olduğu darbenin kalıcı bir etkisi oldu.

Dikkatli davranmak aslında Bitcoin’e yatırım söz konusu olduğunda çok kolay bir durum değil. Ancak Bloomberg; kötü bir şey olmadıkça, Bitcoin’in uzun vadede başarılı olacağını belirtti. Bu nedenle, yatırımcılar BTC/USD’yi cazip fiyatlarla satın alıp ‘hodling’ yapabilirler. Kar rezervasyonu ve takas ticareti uzun vadede pek faydalı olmayabilir.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,288TakipçilerTakip Et
560AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar