Yükleniyor...

Bill Gates: “Bitcoin, para transferinin ne kadar ucuz olabildiğini gösteriyor.”

Daha önceki konuşmalarında Bitcoin'i "teknolojik bir sanat eseri" olarak niteleyen Bill Gates, son olarak Bloomberg TV'deki konuşmasında kendisine sorulan soru üzerine Bitcoin hakkındaki kendi düşüncelerini yansıttı.

bill gates bitcoin

Daha önceki konuşmalarında Bitcoin’i “teknolojik bir sanat eseri” olarak niteleyen Bill Gates, son olarak Bloomberg TV’deki konuşmasında kendisine sorulan soru üzerine Bitcoin hakkındaki kendi düşüncelerini yansıttı. Para transferlerindeki ücretlerin yüksek olması nedeniyle çoğu insanın ilk akla gelen çare olarak Bitcoin’i düşündüğünü belirten sunucu, Bill Gates’in konu ile ilgili görüşlerini sorduğunda şu cevabı alıyor:

“Bitcoin çok heyecan verici bir şey, çünkü bunun [para transferlerinin] ne kadar ucuz olabildiğini gösteriyor. Bitcoin paradan daha iyi; şöyle ki transfer için aynı yerde olmanız gerekmiyor ve tabiki büyük işlemler için para çok sakıncalı olabiliyor.”

Finansal hizmetler endüstrisi konferansı Sibos 2014’e katılan Bill Gates, etkinlikte finansal işlemlerin en sonunda “dijital, evrensel ve neredeyse bedava” olacağını belirtiyor.

Bill Gates’in Bloomberg TV’deki konuşmasına yukarıda ulaşabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x