Yükleniyor...

Bill Gates, Kripto Para Yatırımı Yapmadığını Söyledi

Microsoft'un kurucusu ve dünyanın en zengin dördüncü adamı Reddit'te yakın zamanda düzenlenen "Bana Her Şeyi Sor" (Ask Me Anything) etkinliğinde, herhangi bir kripto paraya yatırım yapmadığını söyledi.

bill gates

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin dördüncü adamı Reddit’te yakın zamanda düzenlenen “Bana Her Şeyi Sor” (Ask Me Anything) etkinliğinde, herhangi bir kripto paraya yatırım yapmadığını söyledi. Gates, sadece değerli bir işlevi olan varlıklara yatırım yaptığını belirtti. Dolayısıyla Gates’e göre şirketlerin değeri, harika ürünlerin üretimine dayanırken, kripto para birimlerinin değeri, onun görüşüne göre, yalnızca gelecekte bir başkasının onlar için ödeme yapacağı yönündeki spekülasyonlara dayanıyor.

Gates, uzun zamandır kripto paralara şüpheyle bakıyor. Şubat ayında Bloomberg ile yaptığı röportajda milyarder, giderek daha fazla insanın hiper kripto dünyasına çekildiği yönündeki endişesini dile getirmişti.

Milyarderler ikiye ayrılıyor

Milyarderlerin kripto para birimleri konusunda çok farklı görüşleri var. Bir tarafta destekçileri ve diğer tarafta yeni varlık sınıfının muhalifleri yer alıyor.

Destekçilerin tarafında uzun zamandır, kripto odaklı şirketi Block’a (eski adıyla Square) odaklanmak için görevi bırakan Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey gibi tanınmış isimler yer alıyor. Aynı grupta kripto meraklılarıyla düzenli olarak flört eden ve tek başına attığı tweetlerle tüm piyasayı hareketlendiren dünyanın en zengin adamı Elon Musk da yer alıyor.

Öte yandan diğer tarafta Bill Gates, Wall Street efsanesi Warren Buffett dahil olmak üzere üyeleri düzenli olarak kriptonun bir balon ve sadece bir Ponzi şeması olduğuna dikkat çeken kripto karşıtı koalisyon bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner