Yükleniyor...

Do Kwon, Oylama Sırasında Terra Planınında Değişiklik Yaptı

Terraform CEO’su Do Kwon, Terra kurtarma planı oylanırken planda bazı değişiklikler yaptı.

do kwon oylama sirasinda terra planininda degisiklik yapti

Terraform CEO’su Do Kwon, Terra kurtarma planı oylanırken planda bazı değişiklikler yaptı. Değişikliklerin oylama sırasında yapılması ise tepki çekti. 

Do Kwon, kendisini tarafından önerilen Terra’nın kurtarılması planının uygulanıp uygulanmamasına ilişkin devam eden bir oylamanın ortasında planda bazı değişiklikler yaptı. Daha önce aktardığımız üzere Kwon, Terra’nın eski ağdan çatallanmasını önermiş ve bunu LUNA sahipleri arasında bir oylamaya sunmuştu.

Değişikliklerden ilki, yeni LUNA tokenlarının UST sahiplerine dağıtım oranında oldu. Buna göre UST’nin sabiti bozulduğunda UST’lerini Anchor’da stake etmiş olanlara dağıtılan yeni LUNA tokenlarının oranı %20’den %15’e düşürüldü. 

İkincisi ise yeni LUNA tokenları alacak iki stakeholder kategorisindeki vesting programında gerçekleşti. Bu değişikliğe göre yeni tokenların dağıtımında ilk kilit açma oranı %15’ten %30’a çıkarıldı. Kalan %70’lik kısmın ise iki yıllık bir vesting programı ile kilitleneceği belirtildi.

Bir teklifin oylama sırasında değişikliğe uğraması sıradan bir durum değildir. Bu nedenle Terra’daki bazı topluluk üyeleri söz konusu değişikliğe tepki gösterdi. Bunlardan biri olan FatMan isimli Terra analisti ve yorumcusu konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Çoğu kişi halihazırda oy vermişken (orijinal belge için) bir teklifte *oylamanın ortasında* nasıl önemli değişiklikler yapabilirsiniz?”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner