Yükleniyor...

Kriz büyüyor: Terraform Labs faaliyetlerini sonlandırdı!

Terraform Labs'ın CEO'su Chris Amani, Terra'nın geliştiricisi şirketin faaliyetlerini sonlandırmayı planladığı için topluluktan dizginleri ele almasını istedi.

terraform terra labs

Terraform Labs’ın CEO’su Chris Amani, Terra‘nın geliştiricisi şirketin faaliyetlerini sonlandırmayı planladığı için topluluktan dizginleri ele almasını istedi.

Terraform Labs CEO’su Chris Amani’ye göre firma, Pulsar Finance, Station Wallet ve Enterprise DAO dahil olmak üzere Terra ekosistemindeki projelerini satmayı planlıyor. Bu gelişme Terraform’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile 2022’de dramatik bir şekilde çöken UST algoritmik stabilcoin ile ilgili 4,47 milyar dolarlık devasa anlaşmasını takip ediyor.

Amani, X’te Terraform Laboratuvarları’nın sonunun sinyalini vererek “TFL her zaman bir noktada dağılmayı amaçlamıştı ve o noktada şu an. Operasyonları tamamen sonlandıracağız.” dedi

Terraform CEO’sundan LUNA yakımını dile getirdi

Amani, firmanın Terraform’un yerel token’ı Luna’nın tamamının yakılmasıyla bir topluluk teklifi planladığını belirtti. Şirketin token ile doğrudan ilişkisine kesin bir son verme taahhüdünde bulunarak, “Cüzdanlarımızda kalan her şey TFL tarafından yakılacak” diye doğruladı.

Terra ve Terra Classic blockchain’lerinin topluluğun kontrolünde devam edebileceğini belirtti. Amani, “Topluluğun zincirin sahipliğini devralması gerekecek” diyerek, blockchain projelerinin kriz sonrası nasıl işlediğini yeniden tanımlayabilecek topluluk liderliğindeki bir yönetim modeli öneriyor.

SEC, ilk olarak Şubat 2023’te Terraform ve kurucu ortağı Do Kwon’u yatırımcıları yanıltmakla ve kayıt dışı menkul kıymetlerin satışıyla ilgili sahtekarlık faaliyetlerine girişerek federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlamıştı.

Terraform’un çarşamba günü SEC ile birlikte açıkladığı teklifte 3,58 milyar dolar tazminat ve 420 milyon dolar para cezası yer alıyor. Ayrıca Kwon’un herhangi bir kamu şirketinde yönetici veya yönetici olarak görev yapması da yasaklanıyor. Ek olarak Do Kwon’un, plandan zarar gören yatırımcıların tazmin edilmesi amacıyla Terraform’un iflas masasına yaklaşık 204 milyon dolar katkıda bulunması gerekiyor.

Terraform’un eski COO’su Amani, görevi Temmuz 2023’te Kwon’dan devraldı. Terraform, Ocak ayında Delaware mahkemesinde Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu .

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner