Yükleniyor...

Binance’a 200 Milyon Dolar Değerinde USDT Transfer Edildi!

200 milyon dolar değerindeki Tether (USDT), Tether'in hazinesinden Binance'a taşındı.

Binancea 200 Milyon Dolar Değerinde USDT Transfer Edildi

200 milyon dolar değerindeki Tether (USDT), Tether’in hazinesinden Binance’a taşındı. Bitfinex’in CTO’su, bunun Binance tarafından kolaylaştırılan bir zincir takası olduğunu açıkladı ancak açıklama spekülasyonların önüne geçemedi.

USDT ve Zincir Takasları

Son birkaç gün boyunca, Binance ve Tether Treasury arasında büyük miktarda USDT transferi gerçekleştiriliyor. Dün, 200 milyon dolar değerinde USDT basıldı ancak bu sadece Omni’den Ethereum’a yapılan bir zincir takasıydı. Tether, İstanbul güncellemesinden sonra 200 milyon dolar değerindeki USDT’yi Ethereum’a taşımaya başlamış durumda.

Yine de bir zincir takasının devam etmekte olduğu gerçeği Twitter’daki kripto topluluğundaki spekülasyonların önüne geçemedi. Twitter’daki Whale Alert hesabı kısa süre önce Tether Treasury’dan Binance’a bir transfer yapıldığını bildirdi. İşlem, Binance’la Tether arasındaki bir çeşit takastan ibaretti.

Transfer, kripto para dünyasında, özellikle Binance’daki altcoin’ler için gelecekteki olumlu fiyat hareketlerinin göstergesi olarak yorumlandı. Whale Alert’ın tweet’ine verilen cevaplar ağırlık olarak gerçekten uzak görünen büyük bir fiyat pump’ının yaşanacağını öngörüyordu.

Ancak söz konusu işlemle piyasaya taze para aktığı iddiası Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino tarafından yalanlandı. Ardoino, işlemin Binance tarafından kolaylaştırılan standart bir zincir takas olduğunu açıkladı. Herhangi bir takas sonrası USDT arzı artmıyor. Tether sık sık Ethereum, Tron ve Omni üzerindeki token’ları arasında zincir takasları yapar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner