Yükleniyor...

Dikkat Çeken Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve XRP (XRP) Hareketleri!

Balina gözlemcileri, Tether, Bitcoin ve XRP'de yaşanan hareketlilikleri izliyorlar ve son faaliyetlerinin kripto para piyasasının geleceğine dair herhangi bir ipucu sunup sunmadığını anlamaya çalışıyorlar.

Dikkat Çeken Tether USDT Bitcoin BTC ve XRP XRP Hareketleri

Balina gözlemcileri, Tether, Bitcoin ve XRP’de yaşanan hareketlilikleri izliyorlar ve son faaliyetlerinin kripto para piyasasının geleceğine dair herhangi bir ipucu sunup sunmadığını anlamaya çalışıyorlar.

200.000.000 USDT Basıldı

Trader’lar Pazartesi günü en büyük stablecoin olan Tether’in 200.000.000 USDT tutarındaki hareketini görünce heyecanlandılar. Analiz şirketi TokenAnalyst tarafından yapılan son analize göre, her USDT’nin basımının geçmiş Bitcoin rallileriyle güçlü bir şekilde ilişkisi bulunuyor. TokenAnalyst, her yeni USDT’nin piyasaya sürüldüğünde Bitcoin fiyatının yüzde 70 oranında arttığını öne sürüyor.

Ancak, bugün gerçekleşen 200.000.000 USDT’nin basımı farklı bir hikayeye sahip. Tether, bu son hamlesi ile modası geçmiş Omni tabanlı token’larını Ethereum tabanlı token’larla değiştirdi. Sonuç olarak, yapılan son USDT basımı Tether arzını artırmadı ve piyasalar üzerinde bir etkiye sahip olma ihtimali çok düşük.

Tether’in her bir USDT’si 1 ABD dolarına karşılık geliyorve trader’lar bunu kripto piyasalardaki dalgalanmalardan uzak durmanın bir yolu olarak kullanıyorlar. Şirket, ağırlıklı olarak Bitcoin fiyatını artırmak amacıyla manipülatif bir şekilde token arzı yapmakla suçlanıyor.

XRP Balinası Platform Değiştirdi

Bu arada, trader’lar neden büyük bir XRP balinasının yaklaşık 8.6 milyon dolar değerinde 38.000.000 XRP’yi hareket ettirdiğini anlamaya çalışıyorlar. Balina, fonları kripto para borsası olan Bitstamp’tan, trader’ların bir dizi dijital varlık satın alma ve satmalarını sağlayan kripto platformu Uphold’a taşıdı.

Bitcoin Balinaları 2.811 BTC’yi Taşıdı

Bitcoin balinaları da yerinde durmuyorlar. Son 24 saatte, balinalar toplamda 21 milyon dolar değerinde 2.811 BTC’yi taşıdı. BTC transferlerinin ayrıntısı şu şekilde:

  • Coinbase’den bilinmeyen cüzdanlara transfer edilen 6.2 milyon dolar değerinde 831 BTC.
  • Bilinmeyen bir cüzdandan Bitfinex’e transfer edilen 7.5 milyon dolar değerinde 989 BTC.
  • Binance’den Bitfinex’e aktarılan 7.4 milyon dolar değerinde 991 BTC.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner