Yükleniyor...

Binance, ABD Yaptırımları ile Karşı Karşıya

Kripto para borsası Binance, Rusya ihlalleri gerekçesiyle ABD Adalet Bakanlığı yaptırımları ile karşı karşıya gelebilir.

binance pazar payi

Kripto para borsası Binance, Rusya ihlalleri gerekçesiyle ABD Adalet Bakanlığı yaptırımları ile karşı karşıya gelebilir.

Borsa, Rus kullanıcılarının kaçak bir şekilde işlem yapıp yapmadığını belirlemek zorunda. Eğer Binance bu durumu çözemezse ABD Adalet Bakanlığı yaptırımlarıyla karşılaşabilir.

Binance’e Rus Kullanıcı İhlalleri Sebebiyle Yaptırım Kapıda

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), Rusların yasa dışı bir şekilde borsaya erişip erişmediğini araştıracağını söyledi. DOJ tarafından ne yöneticiler ne de borsa bir suçla suçlandı.

Konuya aşina kaynaklara göre Adalet Bakanlığı, Binance Holdings Ltd.’nin Rusların ABD yaptırımlarını aşmasına ve borsada para taşımasına izin vermek için yasa dışı bir şekilde kullanılıp kullanılmadığını araştırıyor.

binance

Adalet Bakanlığı’nın ulusal güvenlik bölümü tarafından yapılan soruşturma, Binance veya şirket yetkililerinin Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle ilgili yaptırımlarla ters düşüp düşmediğini araştırıyor.

Kaynaklardan biri, daha önce bildirilmeyen soruşturmanın ceza dairesi tarafından yürütülen mevcut bir soruşturmayla paralel bir yolda ilerlediğini söyledi. Sektör bir dizi çarpıcı iflas ve yüksek profilli skandalla sarsılırken, kripto borsasının operatörüne yeni bir inceleme geliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x