Yükleniyor...

Binance Avustralya, AUD Fiat Hizmetlerini Askıya Aldı

Binance Avustralya, yerel ödeme hizmetleri sağlayıcısı Zepto’nun borsaya verdiği desteği durdurmasının ardından Avustralya doları hizmetlerini askıya aldığını kullanıcılara bildirdi.

binance

Binance Avustralya, yerel ödeme hizmetleri sağlayıcısı Zepto’nun borsaya verdiği desteği durdurmasının ardından Avustralya doları hizmetlerini askıya aldığını kullanıcılara bildirdi. 

Binance Avustralya, 18 Mayıs Perşembe günü Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Avustralya doları PayID para yatırma işlemlerinin askıya alındığını ve banka havalesi ile para çekme işlemlerinin de üçüncü taraf ödeme hizmeti sağlayıcısı tarafından alınan bir karar nedeniyle etkileneceğini söyledi. Platform, para çekme işlemleri ile ilgili durum netleşince kullanıcılara zaman çizelgesi hakkında bilgi vereceklerini belirtti. 

Binance Alternatif Aramaya Devam Ediyor

Konu ile ilgili Cointelegraph’a açıklamalarda bulunan Binance sözcüsü, Avustralya doları cinsinden para yatırma ve çekme işlemleri sunmaya devam etmek için alternatif bir sağlayıcı bulmaya çalıştıklarını söyledi. Sözcü, kredi kartı ya da banka kartı kullanarak kripto alım satımı yapma olacağının ise hala mevcut olduğunu belirtti. 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Zepto tarafı ise şu ifadeleri kullandı: “Ortağımız Cuscal, Binance’i devre dışı bırakmamız için bize talimat verdi. Şu anda bu süreçte onları desteklemek için Binance ile birlikte çalışıyoruz. Özellikle, kredi kartı ve banka kartı kullanarak kripto alıp satmaya devam edebilirsiniz ve Binance P2P pazarımız da her zamanki gibi çalışmaya devam edecektir. Olağanüstü durumlarda Binance kullanıcılarına ve fonlarına koruma sağlayan sigorta fonu SAFU aracılığıyla fonlarınızın güvende olduğundan emin olabilirsiniz.”

Hizmetin durdurulması potansiyel olarak önemli miktarda Avustralyalı kripto kullanıcısını ve yatırımcısını etkiliyor. Finder’ın Kasım 2022 araştırmasına göre, yaklaşık 3,3 milyon Avustralyalının kripto sahibi olduğu tahmin ediliyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner