Yükleniyor...

Do Kwon Hakkında İddia: Milyonlarca Dolar Çekti

Güney Kore merkezli KBS, Do Kwon tarafından yönetildiği düşünülen bir kripto cüzdanının 2,5 milyon dolar çektiğini belirtti.

do kwon 1

Güney Kore merkezli KBS, Do Kwon tarafından yönetildiği düşünülen bir kripto cüzdanının 2,5 milyon dolar çektiğini belirtti.

Kripto para piyasasına büyük bir darbe vuran Terra krizinin yankıları devam ediyor. Terraform Labs CEO’su Do Kwon‘un tutuklanması ve hukuksal süreçlerden geçmesi, birçok detayı da ortaya çıkarıyor.

Karadağ‘da tutuklanan ve kefalet ödeme şartıyla serbest bırakılan Kwon, yeni iddialar ve süreçlerin ortasında. Kefalet sonucuna itirazların gelmesi ve Kwon‘un 2,5 milyon dolar çektiğine yönelik söylentiler Güney Kore basınında yankılanıyor.

Do Kwon’un İki Gün Boyunca Para Çektiği Belirtildi

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Karadağ‘da tutuklandıktan sonra hukuksal süreçler ile mücadele ediyor. Daha önce Kwon hakkında alınan kefalet kararı, kefalet miktarının düşük olduğu gerekçesiyle yerel savcılar tarafından temyize taşınmıştı.

Güney Kore merkezli KBS, Kwon’un temyiz kararından sonra 2,8 milyar won (2,5 milyon dolar) değerinde sanal varlığı nakde çevirdiğini belirtti.

KSB’e göre, Kwon’un yönettiği 2,5 milyon dolarlık kripto varlık kayboldu. Bu varlıklar, kefalet temyizinden hemen sonra nakde çevrilmek üzere stablecoin’lere dönüştürüldü. Ayrıca bu cüzdan, 1,6 milyon dolar değerindeki stablecoin‘leri dün gece nakde çevirdi.

KBS, bu cüzdanın Kwon’a ait olduğunu ve para çekmeye devam edebileceğini düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner