Yükleniyor...

Binance’te yaprak dökümü devam ediyor!

Yakın zamanda üst düzey yöneticilerini ardı ardına kaybeden Binance, bu sefer de küresel ürün başkanı Mayur Kamat'ın istifasıyla gündem oldu.

Binance stablecoin

Yakın zamanda üst düzey yöneticilerini ardı ardına kaybeden Binance, bu sefer de küresel ürün başkanı Mayur Kamat’ın istifasıyla gündem oldu.

Binance mevzuatla ilgili sıkıntıların ortasında üst düzey bir yöneticisini daha kaybetti. Binance’in küresel ürün ve tasarım başkanı Mayur Kamat resmi olarak istifasını sundu. Kamat, yakın zamanda Binance’ten ayrılan birkaç üst düzey yöneticiden biri. Geçen hafta da Binance’in Asya-Pasifik başkanı Leon Foong’un ayrıldığı duyurulmuştu. Binance’ten yakın zamanda baş strateji sorumlusu Patrick Hillman, genel danışman Hon Ng ve baş işletme sorumlusu Yibo Ling borsadan ayrılan diğer isimlerdi.

Mayur Kamat istifası hakkında konuştu

Çok sayıda üst düzey ismin Binance’ten kısa sürede ayrılması sosyal medya platformlarında büyük bir ses getirdi. Özellikle de Patrick Hillman’ın borsadan ayrılışı birçok teoriyi beraberinde getirmişti. Son olarak küresel ürün başkanı Mayur Kamat’ın istifa etmesiyle Binance’ten ayrılacak bir sonraki yöneticinin kim olacağı ise merak konusu.

Binance’ten resmi olarak ayrıldığını açıklayan Kamat konu hakkında açıklamalar yaptı. Genel olarak pozitif bir yaklaşım sergileyen Kamat şunları söyledi:

“Benim için istifa edip ürün liderliğini Binance’in yeni nesil liderlerine devretme zamanım geldi. Sorunsuz bir geçiş sağlamak için ürün liderleriyle yakın bir şekilde çalıştım. Ayrıca, 20 yıllık aralıksız ürün çalışmamdan sonra kişisel olarak biraz ara vermek benim için de iyi bir zaman. Binance’de çalışmak hayatımın deneyimi oldu ve Kullanıcı tabanımızın büyüdüğünü görüyoruz. Bu muhteşem fırsat için CZ’ye ve tüm liderlik ekibine teşekkürler. Binance’i kenardan destekleyeceğim.”

“Kişisel nedenler” sebebiyle

The Block’a konuşan Kamat, “Benim için istifa edip ürün liderliğini Binance’in yeni nesil liderlerine devretme zamanım geldi. Sorunsuz bir geçiş sağlamak için ürün liderleriyle yakın bir şekilde çalıştım. Ayrıca, 20 yıllık aralıksız ürün çalışmamdan sonra kişisel olarak biraz ara vermek benim için de iyi bir zaman. Binance’de çalışmak hayatımın deneyimi oldu ve Kullanıcı tabanımızın büyüdüğünü görüyoruz. Bu muhteşem fırsat için CZ’ye [Binance kurucusu Changpeng Zhao] ve tüm liderlik ekibine teşekkürler. Binance’i kenardan destekleyeceğim” ifadelerini kullandı.

Kamat, Google ve gibi şirketlerde çalıştıktan sonra Nisan 2022’de Binance’e katıldı. LinkedIn profiline göre, çeşitli ürün lansmanlarıyla Binance’in kullanıcı sayısının 18 ayda 80 milyondan 150 milyonun üzerine çıkmasına yardımcı oldu.

Binance üst düzey yöneticilerini kaybetmeye devam ediyor 

Binance şu sıralar ABD’deki düzenleyicilerle kurumlarla mücadele içerisinde. ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yakın zamanda Binance ve Zhao’yu bir dizi ihlal ve uyum başarısızlığıyla suçladı.

Binance’in pazar payı, düzenleyici kurumların baskısıyla son aylarda düşüş gösterdi. The Block’un Data Dashboard’una göre kripto borsası Şubat ayında spot işlem hacimlerinde %63 pazar payına sahipti ve bu oran günümüzde %47’ye geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner