Yükleniyor...

Binance, Rezerv Yönetimini Yarı Otomatik Yapıyor

Kripto borsası Binance, daha önce ortaya koyduğu rezerv kanıtının daha başarılı bir hale gelmesi amacıyla yarı otomatik bir rezerv yönetimine geçiyor.

binance

Kripto borsası Binance, daha önce ortaya koyduğu rezerv kanıtının daha başarılı bir hale gelmesi amacıyla yarı otomatik bir rezerv yönetimine geçiyor.

Binance, FTX’in iflas etmesiyle birlikte kripto borsalarının gidişatını değiştiren bir hamleye imza atmıştı. Popüler kripto borsası, rezerv kanıt sistemiyle yeni bir dönemin başlangıcına imza attı. Ancak bu rezerv kanıtı, bazı aksaklıklar ve üçüncü taraf denetleyicilerin çekilmesi nedeniyle problemleri de beraberinde getirdi. Tüm bu süreçlerin ortasında Binance, kısmen eksiklikleri bulunan rezerv yönetiminde yeni bir hamle yaparak yarı otomatik bir sürece geçiyor.

Binance Yeni Rezerv Güncellemesiyle Dikkat Çekiyor

Popüler kripto borsası Binance, daha önceki rezerv kanıt sisteminde ve takibinde birçok sorunla karşılaştı. Bunlardan öne çıkanı, 94 Binance-peg token’ından 40’tan fazlasının teminatındaki yanlışlıklar oldu. Ayrıca rezerv kanıtlarını denetleyen üçüncü taraf firmalar da çekilme kararı almıştı.

Binance, rezervlerin diğer müşteri fonlarıyla karıştırıldığı ve kısmen eksiklikler yaşandığı rezerv yönetiminde, yarı otomatik bir sürecin başlayacağını belirtti.

Bloomberg tarafından yapılan habere göre, yetkili bir isim, Binance’in artık B-Token’ların “her zaman şeffaf bir şekilde desteklenmesini” sağlayan yarı otomatik bir süreç kurduğunu aktardı. Bu sistem sayesinde, yeni coin basımının yalnızca ilgili cüzdana teminat eklendikten sonra gerçekleştirileceği ifade edildi. Ayrıca bu rezervler, 36 özel teminat cüzdanına dağıtıldı.

Bloomberg haberine göre, konuyla ilgili görüşlerini paylaşan sözcü şunları söyledi;

“Son birkaç haftadır, 1:1 oranındaki desteği açıkça görünür kılmak için teminatlandırılmış varlıkları her ağ için bir tane olmak üzere özel cüzdanlara taşıyoruz. Bu teminat her zaman kullanıcılarımızın B-Token varlıklarını destekliyordu ve her an çekilebilir durumdaydı. Şimdi bu teminatı, ihtiyaç duyulana kadar kalacağı özel cüzdanlarda zincir üzerinde gösteriyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner