Yükleniyor...

Binance, Rus bankalarıyla çalışmayı bıraktığını açıkladı

Binance, Wall Street Journal haberinin ardından Rus bankaları ile iş ilişkilerini sonlandırdı.

Binance kripto

Binance, Wall Street Journal haberinin ardından Rus bankaları ile iş ilişkilerini sonlandırdı.

Kripto para borsası Binance, Wall Street Journal’ın bir haberinin ardından Rus bankaları ile iş ilişkilerini sonlandırdı.

Binance yol ayrımında

Binance, Wall Street Journal’da yer alan bir makaleden sonra Rus bankaları aracılığıyla birbirlerine ödeme yapma seçeneğini sonlandırdı. Bu hamlenin, Binance’nin kontrollerini güçlü tutmak amacıyla alındığını ifade edildi.

Kripto para şirketi Binance’nin eşler arası hizmeti, artık ruble aktarmak için kullanılan bir yöntem olarak yaptırıma tabi Rus şirketlerini içermiyor. Binance sözcüsüne göre, bu tür ödeme yöntemleri platformlarında yer almayacak şekilde uyum politikalarına uymak amacıyla sistemlerini düzenli olarak güncellediklerini belirtti.

rusya kripto kararli

Wall Street Journal makalesine göre, Binance daha önce sıklıkla yaptırım uygulanan bankaların, Rosbank ve Tinkoff Bank dahil olmak üzere, dijital tokenlar için ruble ticaretini mümkün kıldığını ayrıntılarıyla açıklamıştı. Ancak bu bankalarda bulunan fonlar, Binance platformuna aracı katmanları aracılığıyla dönüştürülebiliyordu.

Binance’in bu hamlesi, ABD Adalet Bakanlığı’nın şirketi Rusya’ya yönelik yaptırımların ihlaliyle bağlantılı olarak incelediği bir döneme denk geliyor. Binance sözcüsü, şirketin uluslararası toplum tarafından kara listeye alınan kişilere, kuruluşlara ve ülkelere yaptırımlar uygulayarak platformlarına erişimlerini engellediğini ve bu sayede küresel yaptırım kurallarına titizlikle uyum sağladığını ifade etti.

Binance, eşler arası hizmette satıcıların alıcılara banka hesap ayrıntılarını vererek doğrudan para alabilmelerini sağlıyordu. Ancak şirket, kontrollerin güçlü kalmasını sağlamak amacıyla proaktif önlemler alarak bu tür faaliyetleri denetlemeye yönelik adımlar attığını belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner