Yükleniyor...

Binance, BNB Chain’i Aktifleştirdi! Neler Yaşandı?

Kripto para borsası Binance, ağındaki BSC Token Hub'ının uğradığı saldırı sonrası BNB Chain'i aktif hale getirdi.

Binance BNB Chaini Aktiflestirme Calismalarini Surduruyor

Kripto para borsası Binance, ağındaki BSC Token Hub’ının uğradığı saldırı sonrası BNB Chain’i aktif hale getirdi.

Binance, ağın resmi zincirler arası köprüde yaşanan saldırı sonrasında, BNB Chain aracılığıyla yapılan para yatırma ve çekme işlemlerini durduracağını belirtti. Saldırı sonrası, ağın açılması amacıyla çalışmalar yürütülmeye başlandı. Kısa bir süre önce de BNB Chain aktif hale getirildi.

BNB Chain, Zincirler Arası Saldırıya Uğradı

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) bildirdiğine göre, zincirler arası bir köprü olan BSC Token Hub üzerinde yaşanan bir güvenlik açığı, BNB’yi etkiledi.

Güvenlik açığından faydalanarak yapılan saldırıdan hemen sonra BNB Chain tarafından yapılan açıklamalarda, kontrolsüz etkinlik nedeniyle BSC’nin geçici olarak duraklatıldığı ve güncelleme yapılacağı belirtildi.

Aktifleştirme çalışmaları ilk olarak, tüm doğrulayıcılardan BSC’yi geçici olarak askıya almalarını istenerek başlatıldı. Aynı zamanda, saldırının kontrol altına alındığı ve fonların güvende olduğu açıklaması yapıldı.

Binance’ten Node’lara Acil Güncelleme Çağrısı

BNB Chain, bir Node yükseltmesi planlanabilmesi için BSC doğrulayıcılarının, kendileriyle iletişime geçmesini rica etti.

Gece saatlerinden itibaren ağın aktifleştirilmesi için çalışan Binance ekibi, bu sabah BSC Node’lar için en son sürümü paylaştı. Ayrıca, BNB Chain’in 1 saat içerisinde aktifleştirilmesi amacıyla koordine çalışma yaptıklarını duyurdu.

Duyuruda, “BNB İşaret Zinciri ile BNB Akıllı Zincir arasındaki yerel zincirler arası iletişim devre dışı bırakıldı. Tüm Node’ların yukarıda listelenen sürüme yükseltmeye çalışmasını rica ediyoruz.” denildi.

BSC’den alınan fonların ilk tahminde 100 milyon dolar ile 110 milyon dolar arasında olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte, topluluk ve iç ve dış güvenlik ortaklıklarıyla, tahmini olarak 7 milyon dolar dondurulduğu açıklandı.

Sabah saatlerinde yapılan duyurunun ardından hızla çalışmalarını sürdüren Binance ekibi, BNB Chain’in sorunsuz çalıştığını açıkladı. Ayrıca, Node’ların durumlarını onayladığını ve topluluk altyapısını da güncellediğine yer verdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner