Yükleniyor...

Brezilya Başkan Adayı, Kripto Para Düzenlemesini Destekledi

Brezilya'da yapılan iktidar seçimlerinde ilk turu kazanan Cumhurbaşkanı adayı Lula, kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini savundu.

Brezilya Baskan Adayi Kripto Para Duzenlemesini Destekledi

Brezilya’da yapılan iktidar seçimlerinde ilk turu kazanan Cumhurbaşkanı adayı Lula, kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini savundu.

Hükümet değişimine yoğun mesai harcayan Brezilya’da ilk tur sonuçlandı. İlk turu İşçi Partisi kurucu üyesi Lula kazandı. Ülke basın organları yeni iktidarın Lula olacağını şimdiden duyurmaya başladı. Brezilya’da hükümet görevine aday olan Lula, kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Brezilya, İktidar Seçimlerine Yoğunlaştı

Başkan adayı Lula, yaptığı açıklamalarda kripto paralara değindi. Aday, halihazırda Brezilya Merkez Bankası tarafından yürütülen kripto düzenleme çalışmalarını desteklediğini bildirdi.

İşçi Partisi kurucu üyesi Lula, ülkedeki dijital varlık düzenlemelerinin destekçisi oldu. Tüm bu çalışmaları Brezilya Merkez Bankası’nın üstlenmesini istedi ve sorumluluğu bankaya bıraktı. Lula ayrıca, kripto para birimlerinin ulusal ekonomiye zarar verebileceğini iddia etti. Aday, bu etkiden kaçınmak için dijital varlıkların hızlıca incelenmesi ve düzenlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Brezilya’daki iktidar seçimlerinde ilk turu kazanan Lula, kripto sektörüne gözünü dikti. Büyüyen ve gelişen ekosistemin ülkeye zarar vermemesi için yasaların denetimi altına girmesi gerektiğini söyledi. Lula, kripto varlıkların ulusal ekonomi üzerindeki etkilerini incelemek istiyor.

Brezilya Merkez Bankası mevcutta birkaç yasa planlamasını yapmıştı. Tam anlamıyla yürürlüğe konulamayan yasa tasarısı, yeni başkanı bekliyor. Yakın zamanda ülkenin hükümeti, dijital varlıklar konusunda işleri ciddileştirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner