Yükleniyor...

Brezilya, Kripto Para Düzenlemelerini Değiştirmeyi Planlıyor

Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), ülkenin kripto para birimi düzenleyici çerçevesinde değişiklikler yapmayı planlıyor.

Brezilya Kripto Para Duzenlemelerini Degistirmeyi Planliyor 1

Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), ülkenin kripto para birimi düzenleyici çerçevesinde değişiklikler yapmayı planlıyor.

Dünya genelinde kripto para faaliyetleri artıyor ve bu da ülkeler için yeni düzenlemelerin yolunu açıyor. Ülke ekonomisinin ve yatırımcının korunması amacıyla, henüz netliğe kavuşmamış olan kripto düzenlemeleri sürekli olarak güncelleniyor. CVM de ülkenin kripto sektöründeki geleceğini doğru yolda tutmak için düzenlemeleri elden geçiriyor.

Brezilya, Kripto Para Piyasası Üzerinde Geniş Bir Gözetim İstiyor

Brezilya Kripto Para Duzenlemelerini Degistirmeyi Planliyor

Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tutumunu değiştirerek, yasal çerçevede kripto para düzenlemeleri için önemli değişiklikleri odağına aldı.

Brezilya Senatosu bu yıl Nisan ayında bir yasa tasarısının son halini onayladı. Bu yasa tasarısı üzerindeki son düzenlemelerin tamamlanmasının ardından, yasalaşması için cumhurbaşkanına gönderileceği aktarıldı. CVM de söz konusu yasa tasarısının birçok alanda yetersiz kaldığını belirterek sanal varlıkları net bir şekilde tanımlamak için tasarının iyileştirilmesini istiyor.

CVM, endişelerden bazılarının, kripto düzenlemelerine odaklanan mevcut yasa tasarısında kripto paraların menkul kıymetler veya dijital varlıklar olarak tanımaması olduğunu söyledi. Bu nedenle, herhangi bir düzenleyici boşluğun kapsanmasını sağlamak için ülkedeki kripto para birimi düzenlemelerinin yasal çerçevesini değiştirmek istiyor. Öte yandan, Brezilya yasama organları da kripto alanı için düzenlemeler oluşturmaya çalışıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner