Yükleniyor...

Avustralya Polisi, Kripto Suçları İçin Birim Kurdu

Avustralya Federal Polisi (AFP), kripto paralar ile kara para aklamaya karşı bir birim kurdu.

Avustralya Polisi Kripto Suclari Icin Birim Kurdu

Avustralya Federal Polisi (AFP), kripto paralar ile kara para aklamaya karşı bir birim kurdu.

Avustralya Polisi, kripto suçlarıyla mücadele edecek bir birim kurdu.

Avustralya’nın Kurduğu Birim Kripto ile Para Aklamayla Mücadele Edecek

Avustralya polisinin yeni kurduğu birim odağına alarak kara para aklamayı çalışacak. AFP’nin suç varlıklarına el koyma ulusal yöneticisi Stefan Jerga, suç faaliyetlerinde kripto kullanımının AFP’nin 2018 başlarında ilk çalışmalarına başlamasından önce arttığını söyledi. Bu artışı engelleyebilmek adına AFP’nin yetenekli bir kripto para birimi kurmasının gerekliliğini ifade etti.

Jerga konuya dair şöyle dedi:

“Ortam öyle bir durumdaydı ki, çok sayıda memurun bu işin bir kısım rollerini üstlenmesi yerine yetenekli bir ekibin gerekli olduğunu hissettik. Şu anda ise büyümeye ve gelişmeye devam eden bir ekibimiz var”

Jerga sözlerine şöyle devam etti:

“Ekip Varlıkları hedef alıyor, ancak aynı zamanda ulusal güvenlikle ilgili, çocuk koruma, siber ya da kripto para birimi işlemlerini izleme yeteneği olsun, tüm işletmelerimizdeki tüm komutlarımız için oldukça değerli, araştırmacı izleme yeteneği ve görüş sağlıyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner