Yükleniyor...

Binance, Brezilya Merkez Bankası Eski Başkanını Danışman Olarak İşe Aldı

Binance, Brezilya Merkez Bankası'nın eski başkanı Henrique Meirelles'i danışman olarak işe aldığını duyurdu.

binance henrique

Binance, Brezilya Merkez Bankası’nın eski başkanı Henrique Meirelles’i danışman olarak işe aldığını duyurdu.

Meirelles, 2016-2018 yılları arasında ekonomi bakanı olarak da görev almıştı.

Binance, Merkez Bankası Eski Başkanını İşe Aldı

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Brezilya Merkez Bankası’nın eski başkanını danışma kuruluna dahil etti.

Haber ilk olarak Brezilya yerel gazetesi O Globo tarafından duyuruldu. Binance de konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

“Binance, Henrique Meirelles’in şirketin yeni küresel danışma kuruluna katılımını teyit ediyor. Bu girişim hakkında ilerleyen dönemlerde daha fazla ayrıntı yayınlanacak”

Meirelles, Lula da Silva’nın devlet başkanlığı yaptığı sırada 2003-2011 yılları arasında Merkez Bankası başkanlığı yaptı.

2016’dan 2018’e kadar ekonomi bakanı olarak görev alan Meirelles, 2017’de çeşitli kripto para toplantılarına da katıldı.

Meirelles, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Silva’nın yeniden kazanması durumunda bakanlığa dönüş yapabilir.

Blockchain firması Ripple, kısa süre önce Brezilya ve Meksika arasında kripto para hizmeti vereceğini duyurmuştu. Şirket, iki ülke arasında yapılacak olan para transferlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner