Yükleniyor...

Binance CEO’su: Kripto Para Sektörünün ETF’lere İhtiyacı Yok

Önde gelen kripto para borsalarından Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao, dün Periscope üzerinden bir canlı yayın yaptı.

Binance CEO Changpeng Zhao

Önde gelen kripto para borsalarından Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, dün Periscope üzerinden bir canlı yayın yaptı. Canlı yayın sırasında Zhao, kripto para sektörünün büyümek için borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) ihtiyacının olmadığını öne sürdü.

Kripto para topluluğunda CZ olarak da bilinen Zhao, kripto para sektörünün bir Bitcoin (BTC) ETF’sinin piyasaya sürülmesiyle veya onsuz büyümesi gerektiğini belirtti. Binance CEO’su, sektörün büyümesi ve gerçek projeler inşa edilmesi için daha fazla girişimciye ihtiyaç olduğunu söyledi. Chicago Board Options Exchange, yatırım şirketi VanEck ve finansal hizmetler şirketi SolidX, bir hafta önce Bitcoin ETF başvurusunu geri çekmesinden sonra bazı değişikliklerle SEC’e yeniden başvuruda bulundu. İnsanlar bir Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması durumunda kripto para piyasasındaki fiyatların yükselişe geçeceğine inanıyor. Bundan dolayı Bitcoin ETF başvuruları büyük bir ilgi ile takip ediliyor.

Binance, Ripple ile Ortaklık Kurabilir

Binance’in CEO’su canlı yayın sırasında oldukça önemli bir konu hakkında açıklamalarda bulundu. Henüz somut bir şey olmasa da Binance’in xRapid sistemini kullanarak Ripple (XRP) ile ortaklık kurmasını istediğini açıkladı. xRapid, XRP ile likidite kaynaklı uluslararası ödemeleri hızlandırmak için tasarlanmış gerçek zamanlı bir çözüm platformu ve platformun üyeleri arasında Akbank dahil olmak üzere onlarca banka yer alıyor. Kripto para borsası QuadrigaCX’in kurucusu Gerry Cotten ani ölümünün ardından borsanın 190 milyon dolar değerindeki varlıklarına ulaşılamadığı son günlerin en çok konuşulan konusuydu. QuadrigaCX ile ilgili bir soruya Zhao yorum yapmak istemediğin söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner