Yükleniyor...

Android için Opera Kullanıcıları Artık Tarayıcı Üzerinden Kolayca Ethereum Alabilecekler

Popüler internet tarayıcılarından olan Opera'nın Android sürümü kullanıcıları artık tarayıcı üzerinden kolayca Ethereum (ETH) alabilecekleri bir özelliği kullanabilirler.

Android için Opera Ethereum

Popüler internet tarayıcılarından olan Opera’nın Android sürümü kullanıcıları artık tarayıcı üzerinden kolayca Ethereum (ETH) alabilecekleri bir özelliği kullanabilirler. Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre, yeni özellik Opera’nın aracı kurumu Safello ile kurulan yeni ortaklığın bir ürünü.

Özellik Sadece İsveç, Norveç ve Danimarka’da Kullanılabilir

İlk etapta özellik sadece İsveç, Norveç ve Danimarka’daki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Opera’ya göre Safello, İsveç’teki Finansa Denetleme Kurumu’na (FSA) kayıtlı bir şirket. Opera’nın kıdemli PR yöneticisi Julia Szyndzielorz, Cointelegraph’a konuştu ve Opera’nın kullanıcılarına tarayıcı üzerinden kolay bir şekilde Ethereum almalarını sağladığını söyledi. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Opera, yine Android için Web 3 odaklı internet tarayıcısını sunmuştu. Bu kapsamda internet tarayıcısında Ethereum için kripto cüzdan desteği ve merkezi olmayan uygulamalarla (DApps) etkileşim özellikleri sunulmuştu. Ayrıca Opera, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında tarayıcısının masaüstü sürümüne yerleşik kripto para cüzdanı özelliğini eklemişti.

Son dönemde internet tarayıcılarının kripto endüstrisine giderek entegre bir hal aldıkları görülüyor. Bu konuda popüler internet tarayıcılarından Opera’nın başı çekiyor olması oldukça dikkat çekici olarak değerlendiriliyor. Yakın bir zaman önce akıllı telefon üreticisi Brave, merkezi olmayan bir tarayıcı olan Brave’nin ilk Blockchain telefonunda varsayılan tarayıcı olacağını açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner