Anasayfa Haberler Android için Opera Kullanıcıları Artık Tarayıcı Üzerinden Kolayca Ethereum Alabilecekler

Android için Opera Kullanıcıları Artık Tarayıcı Üzerinden Kolayca Ethereum Alabilecekler

Popüler internet tarayıcılarından olan Opera’nın Android sürümü kullanıcıları artık tarayıcı üzerinden kolayca Ethereum (ETH) alabilecekleri bir özelliği kullanabilirler. Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına göre, yeni özellik Opera’nın aracı kurumu Safello ile kurulan yeni ortaklığın bir ürünü.

Özellik Sadece İsveç, Norveç ve Danimarka’da Kullanılabilir

İlk etapta özellik sadece İsveç, Norveç ve Danimarka’daki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Opera’ya göre Safello, İsveç’teki Finansa Denetleme Kurumu’na (FSA) kayıtlı bir şirket. Opera’nın kıdemli PR yöneticisi Julia Szyndzielorz, Cointelegraph’a konuştu ve Opera’nın kullanıcılarına tarayıcı üzerinden kolay bir şekilde Ethereum almalarını sağladığını söyledi. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Opera, yine Android için Web 3 odaklı internet tarayıcısını sunmuştu. Bu kapsamda internet tarayıcısında Ethereum için kripto cüzdan desteği ve merkezi olmayan uygulamalarla (DApps) etkileşim özellikleri sunulmuştu. Ayrıca Opera, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında tarayıcısının masaüstü sürümüne yerleşik kripto para cüzdanı özelliğini eklemişti.

Son dönemde internet tarayıcılarının kripto endüstrisine giderek entegre bir hal aldıkları görülüyor. Bu konuda popüler internet tarayıcılarından Opera’nın başı çekiyor olması oldukça dikkat çekici olarak değerlendiriliyor. Yakın bir zaman önce akıllı telefon üreticisi Brave, merkezi olmayan bir tarayıcı olan Brave’nin ilk Blockchain telefonunda varsayılan tarayıcı olacağını açıklamıştı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

mm
Mustafa Dursunhttps://www.coinkolik.com
Kripto para meraklısı ve kripto para yatırımcısı. Kripto para olarak kabul edilmese de Ripple'a özel ilgili. İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.130,870.75%