Yükleniyor...

Binance CEO’su, 3Commas’tan API Anahtarı Sızıntıları Olduğunu Söyledi

Binance CEO'su Changpeng Zhao, trade botu platformu 3Commas'tan "geniş çaplı API anahtarı sızıntıları" olduğunu söyledi.

binance ceosu

Binance CEO’su Changpeng Zhao, trade botu platformu 3Commas’tan “geniş çaplı API anahtarı sızıntıları” olduğunu söyledi.

Twitter üzerinden konuşan CZ, yaşanan bu sızıntılardan “makul ölçüde emin” olduğunu dile getirdi.

Binance CEO’su, Sızıntıya İlişkin Uyardı

3Commas sözcüsü, The Block’a verdiği demeçte yaşanan sızıntıyı doğruladı.

CZ, yaptığı uyarıda şu ifadeleri kullandı:

“3Commas’a herhangi bir borsadan API anahtarı koyduysanız, lütfen hemen devre dışı bırakın”

3Commas’taki API anahtarları, daha önce de FTX’te yetkisiz işlem yapılması için kullanılmıştı. Platform ekibi, 20 Ekim’de platforma bağlı FTX API anahtarlarının yetkisiz işlemler gerçekleştirmek için kullanıldığı olay sebebiyle uyarıldı.

3Commas o dönem yaptığı açıklamada, API anahtarlarının kendilerinden alınmadığını ve muhtemelen üçüncü bir kişi tarafından düzenlenen kimlik avı saldırısıyla ele geçirildiğini söyledi.

3Commas sözcüsü, bugün yaşanan olay için şirketin bir hacker mesajı gördüğünü ve ortaya çıkan verilerin gerçek olduğunu doğruladığını dile getirdi.

Platformun sözcüsü, The Block’a gönderdiği e-postada şunları söyledi:

“Binance, Kucoin ve desteklenen diğer borsaların 3Commas’a bağlı olan tüm anahtarlarını acil bir biçimde iptal etmelerini istedik. Durumun bu kadar ileri gitmesine üzüldük ve durumla ilgili iletişimlerimizde şeffaf olmayı sürdüreceğiz”

Şirket, bu olayın “içeriden” yapıldığına dair bir kanıt bulamadıklarını da dile getirdi.

“Sadece az sayıda teknik çalışanın altyapıya erişimi vardı ve 16 Kasım’dan bu yana erişimleri kaldırmak için harekete geçti. O zamandan beri yeni güvenlik önlemleri aldık ve bununla sınırlı kalmayacağız. Kolluk kuvvetlerinin de dahil olduğu tam bir soruşturma başlatıyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner