Yükleniyor...

Çin, İlk Ulusal NFT Pazaryerini Başlatıyor

Kripto sektörüne karşı sert tutumuyla bilinen Çin, ilk ulusal NFT pazaryerini başlatıyor.

cin 1

Kripto sektörüne karşı sert tutumuyla bilinen Çin, ilk ulusal NFT pazaryerini başlatıyor.

Ülkede, dijital ürünlerin ticareti, sıkı bir biçimde düzenlenmiş platformlarda popüler olsa da, bu, ülkenin NFT’lere yönelik ilk resmi girişimi konumunda.

Çin, Açılışı Törenle Yapacak

Ülke, NFT pazaryerinin açılışını 1 Ocak’ta ülkenin başkenti Pekin’de törenle yapacak.

Çin’in devlet medya kuruluşu China’nın haberine göre platform, ikisi devlete ait olan üç şirket tarafından yönetilecek. Bu şirketler China Technology Exchange, Art Exhibitions China ve özel bir şirket olan Huban Digital olacak.

İsmi “Çin Dijital Varlık Ticaret Platformu” anlamına gelen pazaryeri, telif haklarını ile birlikte koleksiyon öğelerinin ticareti için de kullanılacak.

Habere göre platformun üzerine kurulu olduğu blockchain’e “Çin Kültürel Koruma Zinciri” adı veriliyor.

NFT’ler son iki yılda Çinli kullanıcılar arasında oldukça popüler oldu. Ülkedeki NFT’ler, yasalara göre kripto para birimleriyle satın alınamaz. Bunlar NFT olarak değil, dijital koleksiyon olarak satın alınabilir.

Dijital sanat eserleri, açık platformların aksine, kapalı ve sıkı denetime tabi olan platformlarda alınıp satılabiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner