Yükleniyor...

Celsius, Tarih Uzatma Talebinde Bulunacak

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network, kullanıcıların taleplerini sunmaları için son tarihi bir ay daha uzatmak istiyor.

Celsius Tarih Uzatma Talebinde Bulunacak

İflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network, kullanıcıların taleplerini sunmaları için son tarihi bir ay daha uzatmak istiyor.

Talep süreci, ödeme hakkı olduğuna inanan alacaklıların iflas işlemleri sırasında talepte bulunmalarına olanak sağlıyor. Celsius’un alacaklıları 29 Aralık itibariyle 17.200’ün üzerinde talepte bulundu. Kripto topluluğu, Celsius’un avukat ücretlerinin birikmeye devam ettiğini ve borç verenin varlıklarını tükettiğini belirtiyor.

Örnek olarak; Celsius’u temsil eden hukuk firmalarından biri olan Kirkland & Ellis’in 15 Aralık tarihli ücret beyanı, Eylül ve Ekim aylarında yapılan işler için 9 milyon doların üzerinde.

Celsius, Talep Sürecini Uzatmak İstiyor

Celsius Network, kullanıcıların taleplerini sunmaları için son tarihi bir ay daha uzatacak bir önerge sunmayı planlıyor.

Celsius, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, talepler için mevcut son tarihi 3 Ocak 2023’ten Şubat 2023’ün başına kadar uzatacak bir uzatma arayışında olacağını duyurdu. İflas mahkemesi bu talebi 10 Ocak’ta görüşecek ve Celsius’a göre 3 Ocak olan süre en azından o tarihe kadar uzatılacak

Celsius’un alacaklıları, Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmasından bu yana Celsius’un idari ücretlerinin artmaya devam etmesi nedeniyle tedirgin görünüyor. Financial Times’ın 27 Aralık tarihli bir haberinde, iflas davasında bankacılar, avukatlar ve diğer danışmanlar tarafından alınan ücretlerin şimdiden 53 milyon dolara ulaştığı kaydedildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner