Yükleniyor...

LUNC Fiyatı Neden Yükseldi? LUNC Fiyatı Tekrar Yükselebilir mi?

Kripto para piyasası güne durağan bir görünüm ile başladı.

Kripto para piyasası güne durağan bir görünüm ile başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte yaşadığı %1’in biraz üzerinde düşüşle 17 bin dolar seviyesinin altında yer alırken Ethereum %2 düşüşle 1,200  dolar bölgesinin altında fiyatlanıyor. Son 24 saatte en çok kazanan varlıklara baktığımızda ise dikkatimizi uzunca bir süredir yükselişine devam eden Terra Classic çekiyor.

LUNC Pozitif Fiyatlanıyor

16 Aralık’tan bu yana önemli ölçüde yükseliş yaşayan Luna Classic fiyatı, beş dalgalık bir aşağı yönlü hareketi tamamlamış gözüküyor. 16 Aralık tarihinde simetrik bir üçgenden kırılan Terra Luna fiyatı, aşağı yönlü hızlı bir hareket gerçekleştirdi ve aynı gün içerisinde 0,000120 dolara kadar düştü. Fiyatta yaşanan düşüş, Terra’nın kurucusu Do Kwon’un şu anda saklandığı Sırbistan’dan büyük olasılıkla iade edileceğine dair haberlerin hemen ardından geldi. 

Ancak kısa bir süre sonra fiyatta önemli bir sıçrama gerçekleşti ve on gün sonra 0,00018 dolar seviyesine yükseldi. Bu yükseliş, on gün içerisinde %56’lık bir fiyat artışına tekabül ediyor. 0,00018 dolar seviyesine yükselen Terra Luna fiyatı bu bölgeden red yiyerek hafifçe düştü. RSI aşırı alımda olsa da, herhangi bir düşüş sapması oluşmadı bu durum da yukarı yönlü hareketliliğin devam edeceği anlamına gelir. 

Şu anda 0,00016 dolar seviyesinde yer alan LUNC, buradan yaşayacağı yukarı yönlü bir kırılma ile bir sonraki direnç noktası olan 0,00026’yı test edebilir. Öte yandan fiyat seviyesinde yaşanacak bir ret, 0,00014 dolarlık destek alanının yeniden test edilmesine yol açabilir. 

LUNC Fiyatı Neden Yükseldi? 

Terra Classic çekirdek geliştiricileri Edward Kim ve Tobias Zaradar Anderson’ın 11168 numaralı önerisi oylamaya sunuldu. Eski Terra Rebels geliştiricileri, Terra Classic ağındaki bakım yükseltmelerini ve Layer-1 geliştirimelerini inceleyecek olan “Joint Layer-1 Task Force” geliştiriciler ekibini oluşturmak için bir teklif oluşturdu. Oylamaya sunulan bu teklif, Terra Classic ağının onarılması hatta yeniden dizayn edilmesi için son derece kritik bir adım.

Mevcut oylama detaylarına göre, seçmenlerin %99’u şu aşamada teklifi destekliyor. Ayrıca teklif, belirlenen oylama süresinden önce geçme eşiğine ulaşacak gibi görünüyor. Bu durum da Terra Luna fiyatında pozitif bir hava yaratıyor. Aksi bir durum yaşanmadığı sürece bu pozitif hava bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner