Yükleniyor...

Binance CEO’su Bloomberg’in İş Ortağına Dava Açtı

Binance CEO'su Changpeng Zhao geçtiğimiz gün Bloomberg Businessweek Hong Konglu yayıncısı olarak bilinen Modern Media CL'ye hakaretten dava açtı.

binance ceosu bloombergin is ortagina dava acti 1

Binance CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz gün Bloomberg Businessweek Hong Konglu yayıncısı olarak bilinen Modern Media CL’ye hakaretten dava açtı.

Modern Media CL yayımladığı bir manşette, kripto para borsasında adını sıkça duyduğumuz Changpeng Zhao’ya “ponzi şeması” şeklinde projelerini yürütüyor şeklinde iddiada bulunmuştu. Bunun üzerine CZ olarak bilinen Binance CEO’su, bahsi geçen Bloomberg’in Hong Kong’lu iş ortağı Modern Media CL şirketine dava açtı.

Bloomberg Businessweek’in yerel yayıncısı Media CL 23 Haziran’da dünyanın en zengin kripto milyarderi Changpeng Zhao’ya nefret söylemleri ve aşağılama alay içeren bir manşet yayımladı. Manşet ise şu şekildeydi; “Zhao Changpeng’in Ponzi Şeması.”

Binance CEO’su Zhao Changpeng’e Hakaretten Dolayı Bloomberg’in İş Ortağına Dava Açtı

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), yeni bir dava haberi ile dikkatleri üzerine çekti. Bloomberg Businessweek‘in Hong Konglu yayıncısı olarak bilinen Modern Media CL’nin kendisi hakkında “ponzi şeması” manşetine karşı savaş açan CZ, basılan bu gazeteleri tüm bayilerden toplatmak ve daha fazla yaymalarını durdurmak için çağrı talebinde bulundu. Media CL ise dava sonrası istenilen şeyleri yapma durumunda kaldı.

binance ceosu bloombergin is ortagina dava acti

Ayrıca Zhao iftirakar nedeniyle ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde Bloomberg LP ve Bloomberg Inc. aleyhinde de ayrı ayrı dava açtı.

Twitter’da bahsi geçen bu dava hakkında konuşan CZ bir tweet ile olayı kınadı.

“Eylemlerinizden sorumlu olun”

Son olarak davanın büyümesinin asıl sebeplerinden birinin de şirketin basılan gazeteleri toplattıktan sonra tekrardan çeşitli web sitelerde zaman zaman yeniden paylaşılması ve karalama kampanyasının devam etmesi olduğunu da belirtelim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner