Yükleniyor...

Vite Coin (VITE) Nedir?

Vite Coin (VITE) akıllı sözleşmeler için tasarlanmış yenilikçi bir kripto para projesidir.

Vite Coin VITE nedir

Vite Coin (VITE) akıllı sözleşmeler için tasarlanmış yenilikçi bir kripto para projesidir. Projenin öne çıkan özellikleri arasında birçok blockchain platformunu bir araya getirebilmesi dikkat çekiyor. Vite ekibinin düşüncesine göre gelecekte aklımıza gelebilecek hemen hemen her alanda blockchain’in bulunduğunu göreceğiz. Bu blockchain çeşitliliği ise ağların uyumlu bir şekilde çalışabilmesi ihtiyacını doğuracak. İşte Vite platformu tam olarak bunu vadediyor. Bu içerik boyunca Vite platformunun özelliklerinden ve kripto para ekosistemine kazandırdıklarından bahsedeceğiz. Ayrıca platformun kripto parası VITE coin’ler ile ilgili verilere de bu içerikte yer vereceğiz.

Vite Coin (VITE) projesi kullanıcılarına iyi hizmetler vermeyi hedefleyen bir akıllı sözleşme platformudur. Bu platform kripto severlerin hızlı blockchain işlemlerini özgürce gerçekleştirebilmesine olanak sunuyor. Vite projesi kapsamında çeşitli ürünlerin kullanıcıların hizmetine sunulduğunu görüyoruz. Bu hizmetler arasında Vite uygulaması ya da Vitex borsası gibi seçenekler yer alıyor. Vite projesinin ekosisteme kazandırdıklarından bahsederken öncelikle ekibin inşa ettiği platformu ele alalım. Directed Acyclic Graph (DAG) adı verilen bir akıllı sözleşme platformu, Vite ekibinin geliştirdiği yenilikçi platform olarak dikkat çekiyor. Snapshot Chain adlı bir yapıyı kullanan bu platform kullanıcılarının ücretsiz işlemler yapabilmesini mümkün hale getiriyor. Platformun kripto parası ise VITE coin’ler olarak biliniyor. Bu kripto paralar Vite ekosisteminde gerçekleştirilen işlemlerde kullanılıyor.

VITE

Vite projesi kapsamında sunulan ürünler arasında VitePay ve VitePlus adlı seçenekler yer alıyor. VitePay kullanıcıların diledikleri zaman hızlı ve kaliteli ödemeler gerçekleştirebilmelerini sağlıyor. Vite ekibinin yeniliklerinden faydalanan bu hizmet sayesinde herkesin dilediği gibi ödeme yapabilmesine imkan sunulmuş. Bu hizmetin en çok dikkat çeken özelliği ise işlemleri ücretsiz sunuyor olması. VitePlus hizmeti ise büyük ölçekli kuruluşlar için geliştirilen bir sistem. Büyük şirketler hatta devletler bu hizmetten faydalanarak ihtiyaç duydukları blockchain çözümlerine ulaşabiliyor.

Vite Coin (VITE) Ne Zaman Başlatıldı?

Vite coin (VITE) projesi 2018 yılında faaliyetlerine başladı. Dünyadaki tüm blockchain’lerin bir araya getirilebileceğine inanan ekip çalışmalarına hız verdi. Sonuç olarak ortaya bugün bildiğimiz Vite platformu çıktı. Kullanıcılar bu platformdan faydalanarak ihtiyaç duydukları hizmete erişebiliyor. Vite ana ağının 2019 yılında işlemlerine başladığını görüyoruz. O tarihten bu yana gelişimini sürdüren ağ çok sayıda node destekleyicisine ev sahipliği yapıyor. Dileyen kullanıcıların basit işlemlerin ardından Vite ağında node olarak faaliyet verebileceği bilgisi web sayfasında var. Vite ağının teknik özellikleri uyarınca hem tam node olabilmek hem de Snapshot blok üreticisi olarak çalışabilmek mümkün. Her yıl 30 milyon kadar VITE coin’in kazıldığı bilgisine projeye ait tanıtıcı evraklardan ulaşabilmek mümkün.

Vite Coin (VITE) Nasıl Çalışır?

Direct Acyclic Graph (DAG) adı verilen bir yapıya sahip olan Vite Coin (VITE) platformu doğrudan akıllı sözleşmeleri hedef alıyor. Snapshot Chain adı verilen başka bir yapıyı da ekosisteminde barındıran Vite kullanıcılarına kaliteli kripto para hizmetleri sunuyor. Vite tarafından sunulan işlemlerin düşük ücretli, yüksek hızlı, güvenilir ve dayanıklı oldukları iddia ediliyor. Ayrıca platformu delegated proof of stake adında bir konsensüs mekanizması sayesinde faaliyetlerine devam edebiliyor. Buna göre ağdaki node’lar yalnızca stake işlemlerinden gelir elde ediyor. Ağ node’ları işlemlerden ücret almayınca kullanıcılara da düşük ücretli işlem gerçekleştirmenin keyfini sürmek düşüyor. Vite sanal makinesi asenkron özelliklere sahip bir akıllı sözleşme dilini kullanıyor. Bu dile Solidity++ adı verilmiş.  Platformun kripto parası olarak ise VITE coin’ler kullanılıyor.

Vitecoin

VITE platformu tarafından kullanılan konsensüs algoritması, kullanıcıların bu kripto parayı stake etmelerine imkan veriyor. Bunun yanında VITE coin’ler ekosistemde yapılacak oylamalarda da kullanılıyor. VITE sahipleri bu oylamalara katılarak ağın geleceğinde söz sahibi olabiliyor. Buna göre VITE ekosisteminin kendi topluluğu tarafından yönetilen bir yapıya sahip olduğu söylenebilir. Bu durumun kripto paraların temel felsefesine ayak uyduran bir özellik olduğunu ifade edebiliriz. Blockchain öncülüğünde yoluna devam eden kriptolar da kullanıcılarına finansal özgürlük vermeyi hedefliyordu. Topluluğu tarafından yönetilen ağlar bu özgürlüğe her seferinde biraz daha yaklaşıldığı anlamına geliyor. Platformun kripto parası VITE coin’ler gizli bir satış etkinliğinde ilk defa kullanıcılarına ulaştırılmıştı.

Vite Coin (VITE) Fiyatı

Vite Coin (VITE) platformunun kripto parası VITE coin’lerin fiyatı, bu içeriğin hazırlandığı anda alınan verilere göre 0.14 dolar civarında seyrediyor. Aynı verilere göre dolaşımda bulunan VITE coin sayısı 493 milyon dolaylarında. VITE coin şimdiye dek en fazla 0,33 dolarlık bir fiyat kaydetmiş. Kasım 2021 itibariyle son bir yıl içerisinde VITE tarafından görülen en düşük fiyat ise 0,016 dolar. Binance gibi dev borsalarda işlem gören VITE coin’in ulaştığı günlük işlem hacmi değerleri de gözlerden kaçmıyor.

ViteCoinnedir

Vite Coin (VITE) Nereden Alınır?

Vite Coin platformunun kripto parası VITE birden çok yöntemle temin edilebilir. Bir kripto parayı satın almanın en bilindik yolunun borsaları kullanmaktan geçtiğini söyleyebiliriz. Kullanıcıların güvenini kazanan borsalar diğer yöntemlere göre daha çok tercih ediliyor. Elbette kullanıcıların hangi platformu kullanacağı konusunda karar verirken dikkatli olması gerekiyor. VITE coin’ler başta Binance olmak üzere çok sayıda borsada yer alıyor. VITE alım satım işlemlerine olanak veren diğer platformlar arasında Bittrex, WazirX, OKex, PancakeSwap ya da Sushiswap gösterilebilir. Binance VITE coin’ler için BTC ve USDT gibi kripto paralarla işlem çifti oluşturmuş. Buna göre kullanıcılar Binance üzerinden bu iki kripto para aracılığıyla VITE sahibi olabilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner