Yükleniyor...

Yoyow (YOYO) Nedir?

Yoyow (YOYO) içerik üretim ekosisteminin mevcut yapısını değiştirmeyi hedefleyen bir blockchain projesidir.

Yoyow YOYO nedir

Yoyow (YOYO) içerik üretim ekosisteminin mevcut yapısını değiştirmeyi hedefleyen bir blockchain projesidir. Yoyow platformu sayesinde içerik üreticilerinin daha kaliteli hizmetlere kavuşması mümkün hale gelecek. Ekibin ifadelerine göre Yoyow bir içerik değer platformu olarak dikkat çekiyor. Yoyow sayesinde ağın katılımcıları ağa sağladıkları katkılardan gelir elde edecek. Bu içerik boyunca Yoyow platformundan, ekosisteme getirdiği katkılardan bahsedeceğiz. Ayrıca platformun kripto parası YOYO coin’lere ilişkin çeşitli verileri de burada paylaşıyor olacağız.

Yoyow (YOYO) projesi, kripto para piyasasında yer alan binlerce girişimden birisi olarak dikkat çekiyor. Yoyow ifadesi İngilizce bir söz öbeği olan “you own your own words” kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. Bu söz öbeğinin güzel dilimiz Türkçeye çevrilmesi ise şu şekilde mümkün: “kendi kelimelerinize sahip olun.” Peki bu ifade ne anlama geliyor? İçerik geliştirme ekosistemi her geçen gün büyümeye ve sahip olduğu değeri katlamaya devam ediyor. Bu ekosistemde çok sayıda içerik üreticisinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu üreticiler, Yoyow ekibine göre, hak ettikleri kalitede hizmeti alamıyor. İşte Yoyow projesi sayesinde içerik üreticilerinin mahrum kaldığı kalitedeki hizmetler onlara veriliyor.

YOYO

Yoyow projesi küresel ölçekte faaliyet veren bir değer transfer ekosistemi olarak da nitelendirilebilir. Token bir varlığın ya da değerin blockchain teknolojisine uyarlanmış halidir. Herkese açık bir blockchain ağı olarak Yoyow platformu kullanıcılarının yeni token’ler geliştirerek bunları piyasaya sürmesine imkan sağlıyor. Bunun yanı sıra Yoyow platformu kullanıcılarına bu token’leri etkili bir şekilde yönetebilme olanağı sağlıyor. Projenin ekosisteme kazandırdığı kolay kullanımlı ara yüz sayesinde tüm bu olanakların kolaylıkla hayata geçtiğini söylemek mümkün. Kripto para piyasasında token’i bulunmasını isteyen bir kullanıcı, Yoyow ağı üzerinden kendi kripto parasını kolaylıkla piyasaya sokabilir. Üstelik bunu gerçekleştirirken bu kullanıcının güvenlik hususlarını düşünmek zorunda olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü sağladığı altyapı sayesinde Yoyow platformu, kullanıcılarının güven içerisinde işlemlerini tamamlamayabilmesine fırsat sunuyor.

Yoyow (YOYO) Ne Zaman Başlatıldı?

Yoyow (YOYO) projesi, ekip tarafından web sayfasında açıklanan tanıtıcı evraklara göre, 2017 yılının eylül ayında başlatıldı. Bu tarihten itibaren ekosistemi geliştirmek adına çalışmalar yürüten Yoyow ekibi, kendisine yeni kullanım alanları oluşturdu. Yeni kullanıcıların da ağa dahil olmasıyla YOYO coin’ler de yeni sahipleriyle buluştu. Ağda devamlılığı sağlamak adına bir tür teşvik mekanizmasına yer verilmiş. Bu mekanizmaya göre ekosisteme katkıda bulunan kullanıcılar çeşitli ödüller elde edebiliyor. Ödüller, ağdaki işlemler, sistem işlem ücretleri ve merkezsiz ağ ücreti gibi giderlin tamamının YOYO coin türünden tahsil edildiğini görüyoruz. Bu durum da kripto paranın doğal bir kullanım alanına sahip olması adına hayata geçirilmiş. Ekosistemin sunduğu teşviklerden faydalanmak isteyen kullanıcılar içerik geliştirerek katkıda bulunuyor. Böylece hem dinamik bir ekosistem oluşturuluyor hem de kullanıcılar bu durumdan kar elde edebiliyorlar.

Yoyow

Yoyow (YOYO) Nasıl Çalışır?

Yoyow (YOYO) ekosistemi belirli bileşenlerin bir araya gelmesiyle oluşturuldu. Platformun sahip olduğu teknoloji projenin işlevselliğini temin ediyor. Öncelikle Yoyow platformunun blockchain teknolojisinden faydalandığını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu benzersiz teknoloji sayesinde kullanıcılar kaliteli ve sürdürülebilirliği bulunan işlemlerden faydalanabiliyor. Veri saklama ve eşten eşe iletişim gibi alanlarda blockchain teknolojisinin benzersiz olanaklar sağladığını tüm kripto para severler bilir. Yoyow da bu teknolojiyi kullanarak içerik geliştiricilerini benzersiz imkanlarla buluşturmayı hedefledi. Üstelik bu imkanlar blockchain teknolojisine yakışır bir biçimde merkezsiz niteliklere sahip.

Yoyow ekosisteminin nasıl çalıştığından bahsederken kullanıcılara sunulan teşviklerden bahsetmemeden geçmemeli. Kullanıcılar platforma katkı sağladıkları ölçüde gelir ve teşvik elde ediyorlar. Bu sayede içerik üretimi sektöründe bulunan bütün bileşenler ekosistemden kar elde edebiliyor. Son olarak Yoyow platformunun herkesin kullanımına açık bir yapıya sahip olduğunu söyleyelim. Platformun bu yapısı sayesinde hem geliştiriciler hem de kripto para severler ekosistemden özgürce faydalanabiliyor. Yoyow (YOYO) projesinin web sayfasında belirtilen verilere göre, ekosisteme sağlanan katkılar şu şekilde özetlenebilir: Yüksek seviyede işlem onaylama hızı, işlem kapasitesinin büyüklüğü ve  yeteri düzeyde güvenlik imkanı. Bunların yanında Yoyow ekibi kripto para severlere özgür yapıya sahip ekosistem, basit kullanımlı bir arayüz ve güçlü blockchain işlemleri yapma imkanı veriyor.

Yoyow (YOYO) Fiyatı

Yoyow platformunun kripto parası YOYO coin’lerin fiyatı 0,022 dolar civarında seyrediyor. Elbette bu veri içeriğin hazırlandığı anda alındı. YOYO coin’lerin şimdiye dek ulaştığı en yüksek fiyat ise 0.57 dolar olarak tespit edildi. 2021 yılının kasım ayı itibariyle son bir yılın en düşük YOYO coin fiyatı ise 0,0062 olarak tespit edildi. Yoyow ekibi tarafından hazırlanan tanıtıcı evraklara göre piyasaya toplamda arz edilecek coin miktarı belirli değil. Ancak halihazırda dolaşımca yarım milyar kadar YOYO coin bulunuyor. YOYO coin’lerin listelendiği borsa platformu sayısı çok büyük çeşitlilik göstermiyor. Buna rağmen kripto paranın ulaştığı işlem hacmi oranı günlük bazda çeyrek milyon dolara yaklaşmış.

YOYO nedir

Yoyow (YOYO) Nereden Alınır?

Yoyow platformunun kendi kripto parası YOYO coin’leri temin etmenin birkaç yolu bulunuyor. Elinde YOYO coin’i bulunan bir kullanıcıdan doğrudan bu kripto parayı satın almak mümkün. Ancak kullanıcılar genellikle borsa platformlarını daha çok tercih ediyor. Öte yandan YOYO işlemlerine olanak veren yalnızca iki borsa bulunduğunu görüyoruz. Bunlar Binance ve OKex olarak biliniyor. Bu iki borsa da oldukça fazla kullanıcı sayısına sahip platformlar. Binance BTC ile Okex ise USDT ile YOYO alım satımına imkan sunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner