Yükleniyor...

Binance CEO’su Coinbase’i Överken, Coinbase Binance’i Şikayet Etti!

Binance CEO'su Changpeng Zhao, önceki gün Coinbase'in halka arzıyla alakalı olarak bir tweet attı ve dünyaca ünlü kripto para borsasını ve CEO'su Brian Armstrong'u kutladı.

binance ceosu coinbasei overken coinbase binancei sikayet etti

Binance CEO’su Changpeng Zhao, önceki gün Coinbase’in halka arzıyla alakalı olarak bir tweet attı ve dünyaca ünlü kripto para borsasını ve CEO’su Brian Armstrong’u kutladı.

Zhao, Coinbase’i kutlama mesajında, şu ifadeleri kullandı:

“Tebrikler Coinbase ve Brian Armstrong. Genelde rakip borsalar hakkında yorum yapmam ama bu bir istisna gerektiriyor.”

Zhao’nun bu kutlama mesajına Brian Armstrong da “Teşekkür ederim. Klas bir hareket. Hızınızdan inanılmaz derecede etkilendim. Harika bir CEO/kurucusunuz” ifadelerini kullandı.

Coinbase’in Binance’i Şikayet Ettiği Ortaya Çıktı

Dün bunlar yaşanırken, bugünse Coindesk’in bir haberine göre Coinbase, SEC’e gönderdiği bir yazıda Binance’i tabiri caizse şikayet etti.

Yetkili makamların yaptırım eksikliği nedeniyle, offshore kripto para borsaları ABD’li tüketicilere ‘cezasız’ olarak denetlenmemiş hizmetler sunuyor. Coinbase de bu durumdan yakınarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yolladığı bir yazıda rakip kripto borsası Binance’ten bahsetti.

Bilindiği üzere SEC halka arzın eşliğinde ve bu yönde çalışmalar devam ediyor. Popüler borsa SEC’e diğer kripto para borsalarının yasal düzenlemelerden nasıl kurtularak, hizmetlerine devam ettiğine dair bir yazı gönderdi. Bu yazıda borsa, kurallara bağlı olmanın zorluklarından ve risklerinden bahsetti.

Coinbase, kendileri uymak zorunda kalırken, Binance gibi diğer borsaların regülasyonlardan kaçtığını ifade ederek rekabetin zorluğunu dile getirdi.

Kripto para borsalarında regülasyonlarla ile uyumlu kalmak, halka açık bir şirket haline gelmeden önce S-1 formundaki lider kripto borsasının işi için bir risk olarak vurgulandı. Coinbase, şirketin diğer yetki alanlarındaki denetimden kaçmış görünen düzenlemesiz şirketlerle rekabet etmesi gerektiğinden, bu uyumun özellikle külfetli olduğunu söyledi. Şirket, Binance’i adıyla, belki de Coinbase’in en az düzenlemeye tabi ve en zorlu rakibi olarak açıklayacak kadar ileri gitti:

“Binance gibi, yalnızca kripto para pazarına odaklanan ve çeşitli derecelerde düzenleyici bağlılığa sahip birkaç şirketle de rekabet ediyoruz.”

Yakında listelenecek kripto para birimi borsası, daha az katı yerel kurallarla yetki alanlarında faaliyet göstermeyi seçen rakiplerin “potansiyel olarak eğilimlere daha hızlı uyum sağlayabilecek, daha fazla sayıda kripto parayı destekleyebilecek ve gelişebileceklerine” dikkat etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner