Yükleniyor...

Binance CEO’su CZ, Bankaları Ele Aldı

Binance CEO'su Changpeng Zhao, günden güne artan bankacılık sorunlarına değinerek, planları hakkında açıklama yaptı.

binance ceosu cz finansal kurumlar kripto varliklara akin ediyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, günden güne artan bankacılık sorunlarına değinerek, planları hakkında açıklama yaptı.

Bu yıl içinde birkaç ABD bankasının çöküşü, kripto dostu bankalara dair endişeler yaratmıştı. Kripto endüstrsinin tanınan yüzlerinden Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature Bank‘in batması, küresel anlamda bir tehlikeyi ateşlemişti. CZ, Binance’in Avustralya’daki kendi operasyonu da dahil olmak üzere giderek artan endişelere rağmen, şirketin herhangi bir bankacılık kurumunu satın alma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Ek olarak Binance Avustralya, borsa desteğini sonlandırmaya karar vermesinin ardından, Avustralya doları hizmetlerini durdurulduğu açıklandı. Ek olarak Binance Avustralya, henüz alternatif bir sağlayıcı da bulamadı.

CZ’nin Konuyla İlgili Tavrı Net

Son zamanlarda giderek karmaşık bir hal alan bankacılık sorunları, Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) yöneltilerek, akıllardaki soru işaretleri kaldırılmış oldu. 29 Mayıs’ta Bankless Podcast’e katılan CZ, Twitter fenomeni DegenSpartan’dan esprili bir şekilde soru aldı. DegenSpartan, CZ’ye, “Lütfen bir banka satın alıp onu kripto dostu hale getirebilir misiniz?” dedi.

CZ, soruya”Buna baktık” cevabıyla başlayarak, bu olay zincirindeki görüşlerini belirtmeye devam etti;

Gerçek, kavramdan çok daha karmaşık. Bir banka satın alıyorsunuz, sadece bir ülkede çalışıyor ve yine, o ülkenin bankacılık düzenleyicileriyle uğraşmanız gerekiyor. Bu, bir banka satın alıp ne yapmak istersen onu yapabileceğin anlamına gelmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner