Yükleniyor...

Binance, Tüm Bölgesel Piyasaları İşletmesi İçin Teng’i Seçti

Binance, ABD dışındaki tüm bölgesel pazarların başına iki yıldan kısa bir süre önce şirkete katılan yönetici Richard Teng’i getirdi.

Binance Listelemelerine Yonelik Dedikodular Cogaliyor

Binance, ABD dışındaki tüm bölgesel pazarların başına iki yıldan kısa bir süre önce şirkete katılan yönetici Richard Teng’i getirdi. 

Teng, yeni görevine 29 Mayıs itibariyle başladı. Bir şirket sözcüsüne göre Teng, Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinden sorumlu yönetici olacak. Ağustos 2021’de Singapur İcra Kurulu Başkanı olarak firmaya katılan Teng, dijital varlık sektörünün geçirdiği çalkantılı dönemde hızla yükselmeyi başardı. 

Binance, ABD Dışı Faaliyetlerini Sürdürüyor

Bu gelişmelerin yanı sıra Binance, yerel bir kripto firmasını satın aldıktan sonra Japonya sakinleri için yen bir platform başlatacağını açıkladı ve Tayland’daki ortak girişimi için kısa süre önce dijital borsa lisansı aldı. 

Bununla birlikte, Binance’in Avustralya’daki yerel operasyonlarının gözden geçirilmesi beklenirken türev işletmesinin izni iptal edildi. Blockchain Association Singapore’un yönetim kurulu başkanı Chia Hock Lai, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Lai yaptığı açıklamada: “Richard’ın uluslararası deneyimi ve düzenleyici geçmişinin yanı sıra küresel ilişkileri, küresel düzenleyici ortamın karmaşıklıkları ile boğuşan Binance için bir varlık olacaktır” ifadelerini kullandı. 

Teng, Binance’e katılmadan önce geleneksel finans sektöründe başka üst düzey görevlerde de bulundu. 

Yöneticinin LinkedIn profiline göre bu görevler arasında Abu Dhabi Global Market’ın CEO’luğu, Singapore Exchange LTD’de baş düzenleyici memurluk ve Monetary Authority of Singapore’da kurumsal finans direktörlüğü yer alıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner