Yükleniyor...

Binance CEO’su CZ, Bloomberg Tarafından Kripto Para Sektöründeki En Zengin Kişi Olarak Tanımlandı

Bloomberg, Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun (CZ) net değerinin şu anda 96 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor ve bu da onu resmi olarak kripto para sektöründe bilinen en zengin kişi yapıyor.

cz net degeri

Bloomberg, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) net değerinin şu anda 96 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor ve bu da onu resmi olarak kripto para sektöründe bilinen en zengin kişi yapıyor.

Bloomberg Milyarder Endeksi’ne (Bloomberg Billionaire Index) göre Zhao şu anda net değeri 92,9 milyar dolar olan Hintli iş adamı Mukesh Ambani’den daha değerli. CZ ayrıca Berkshire Hathway CEO’su Warren Buffett ve Meta CEO’su Mark Zuckerberg gibi devlere de yakın durumda. Zhao’nun serveti, kripto para varlıkları hakkında çok az şey bilindiği için daha da büyük olabilir.

Daha önce bildirildiği üzere The Wall Street Journal, borsanın halka açılması durumunda değerin 300 milyar dolara kadar çıkabileceğini iddia etti. Borsanın gelirinin 2021’de 20 milyar doları aştığı bildirilmişti.

Öte yandan FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Coinbase CEO’su Brian Armstrong, sırasıyla 15,4 milyar dolar ve 8,93 milyar dolar değerinde.

Tesla CEO’su Elon Musk, tahmini net değeri 263 milyar dolar olan uzun bir atışla dünyanın en zengin insanı olmaya devam ediyor. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ve Fransız moda devi Bernard Arnault sırasıyla ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor (188 milyar dolar ve 171 milyar dolar).

Binance Doğruluğunu Sorguluyor

Ancak Binance, kripto para sektörünün değişken olmasından kaynaklı olarak herhangi somut bir tahmin yapmanın zor olduğunu ifade etti ve Bloomberg’in hesaplamalarının doğruluğunu sorguladı. Değişken kripto para fiyatlarının yanı sıra, borsa bu yılın başlarında bir düzenleyici inceleme saldırısıyla karşı karşıya kaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner