Disney, Tema Parkları İçin Metaverse Patenti Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Disney, Tema Parkları İçin Metaverse Patenti Aldı

Yakın zamanda ortaya çıkan bir ABD Patent Ofisi belgesine göre Disney, tema parklarına metaverse’ü dahil etmek için onay aldı.

disney tema parklari icin metaverse patenti aldi

Yakın zamanda ortaya çıkan bir ABD Patent Ofisi belgesine göre Disney, tema parklarına metaverse’ü dahil etmek için onay aldı.

Eğlence sektörünün en önemli figürlerinden biri olan Disney, metaverse’e adım atan son şirket olabilir. Bir ABD Patent Ofisi belgesine göre şirket bir sanal dünya simülatörü patenti için onay almış görünüyor. Aslında Disney, halihazırda bu teknolojiyi küçük ölçeklerde kullanıyor. Ancak bu yeni teknoloji, kişiselleştirilmiş bir yapıya sahip olacak. Örneğin Mickey Mouse, mağazanın önünden geçen bir aileye selam verebilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Diğer taraftan bu hamlenin yakın zamanda gerçekleşmesi beklenmiyor. Disney yetkilileri, Los Angeles Times’a sanal dünya simülatör teknolojisini kullanmak için acelesi olmadığını söyledi. Bir Disney sözcüsü konu hakkında yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı:

”Bu tür bir teknolojiyle ilgili olasılıklar konusunda heyecanlıyız. Bu teknolojiyi yaklaşan bir deneyime dahil etmek için şu anda herhangi bir plan yok.” 

Sözcü ayrıca Disney’in gelişen teknolojileri keşfederken her yıl yüzlerce patent başvurusunda bulunduğunu da ekledi. Metaverse’ü tema parklarına dahil etmek, Disney’in üç boyutlu bir tuval aracılığıyla hikayeler anlatma vizyonuyla örtüşüyor. CEO Bob Chapek, Disney’in dördüncü kazanç toplantısı sırasında bu vizyon hakkında şunları söylemişti:

“Bugüne kadarki çabalarımız, fiziksel ve dijital dünyaları daha da yakından bağlayabileceğimiz ve kendi Disney metaverse’imizde sınırsız hikaye anlatımına izin verebileceğimiz bir zamanın yalnızca bir ön sözüdür.”

Diğer taraftan Disney, bu patenti hiç kullanmayabilir. Bilindiği gibi Disney gibi şirketler, rakiplerinin alanda bir ilk olmasını engellemek için bu tarz patent başvuruları yapabiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x