Yükleniyor...

Binance CEO’su CZ, Hindistan Vergilerini Eleştirdi

Kripto para borsası Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), Hindistan'daki kripto para vergilerinin sektörü kötü etkileyeceğini belirtti.

Binance CEOsu CZ Hindistan Vergilerini Elestirdi

Kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Hindistan‘daki kripto para vergilerinin sektörü kötü etkileyeceğini belirtti.

Kripto para birimlerine sert tutumuyla bilinen Hindistan hükümeti, yasaklamalar ve yaptırımlar ile gündemde yer edindi. Hindistan hükümeti, geçtiğimiz ay IMF‘ye kripto paraları düzenleme çağrısında bulundu. Yüksek kripto benimsemesine sahip ülkelerden biri olan Hindistan’da, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman vergilerin önünü açtı. Maliye Bakanlığı, 1 Nisan’dan itibaren tüm kripto gelirlerine yüzde 30 sabit vergi getirdi.

Binance CEO’su: Sektörü Öldürecekler

Binance CEO’su CZ, Hindistan‘ın kripto para işlemleri üzerindeki ağır vergilerinin ülkedeki kripto sektörünü öldüreceğini dile getirdi.

Hindistan’ın en eski kripto para borsalarından biri olan ZebPay, büyümek için denizaşırı ülkelere bakıyor. ZebPay CEO’su Avinash Shekhar, yüzde 1‘lik işlem vergisinin düşürülmesi gerektiğini savunmuştu. Bunun yapılmaması halinde işlerin düzeltilemeyecek bir hale geleceğini iddia etti.

Ülke hükümeti, kapsamlı düzenlemeler getirmek yerine çeşitli yaptırımları tercih etti. Kripto para ticaretine soğuk bakan hükümet, kripto ticaretinden ağır vergiler alarak piyasaya ağır darbe vurdu. Binance CEO’su CZ, vergileri Singapur’daki bir konferanstan eleştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner