Yükleniyor...

Binance CEO’su CZ, Kripto Piyasası Dalgalanmaları Hakkında Konuştu

Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), diğer kripto para borsalarında yaşanan fiyat makasları ve dalgalanmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Binance CEOsu AB

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), diğer kripto para borsalarında yaşanan fiyat makasları ve dalgalanmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

CZ, açıklamalarını attığı bir tweet serisinde dile getirdi ve kripto yatırımcıları için endişeli olduğunu söyledi.

CZ, Dalgalanmalar Hakkında Üstü Kapalı Şekilde Diğer Borsaları Eleştirdi

CZ, attığı tweette fiyat makasının yaşanmasının kripto para yatırımcıları tarafından değerlendirdi ve kötü oyuncularla mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

CZ‘nin fiyat makasları ve dalgalanmalara karşı endişeleri belirli bir borsayı açıkça hedef almasa da Twitter’daki kripto topluluğu, bunun Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen kripto borsası FTX‘te yönelik bir eleştiri olarak değerlendirdi. 

CZ, yasa dışı ticaret faaliyetlerini bildiği iddia edilen Binance’teki VIP kullanıcılara da ulaştı. FTX aleyhindeki dolaylı iddia, Federal Mevduat Sigorta Kurumu‘nun (FDIC) borsaya ve diğer dört kripto şirketine işlemler hakkında verdiği emrin zamanı ile örtüşüyor.

FDIC ise, FTX US, SmartAssets, FDICCrypto, Cryptonews ve Cryptosec’in ürünlerinin FDIC tarafından sigortalandığını iddia ederek kripto para yatırımcılarını yanılttığını iddia ediyor. Emre tepki gösteren FTX ABD başkanı Brett Harrison, FDIC’nin karşı çıktığı iddiaları dile getiren attığı bir tweet’i sildi. Ayrıca, Crypto Twitter, Harrison’ın FDIC sigortasını yanlış bir şekilde talep ettiği gibi diğer birçok örneğin de üzerinde durdu.

Brett Harrison ise iddialara bir tweet serisinde cevap verdi:

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner