Yükleniyor...

Bitcoin Bağışlarıyla Nijerya’da Su Kuyusu İnşa Edildi

Bitcoin bağışlarıyla 1000 Nijeryalı köylü için temiz su kuyusu inşa edildi.

Bitcoin vakfi

Bitcoin bağışlarıyla 1000 Nijeryalı köylü için temiz su kuyusu inşa edildi.

İnsani yardım kuruluşları, dünyanın her bölgesinde toplumlara adil fırsatlar sunmak için kripto paralardan faydalanmayı sürdürüyor. Nijerya’da açılan temiz su kuyusu da bu hamlelerden sonuncusu oldu.

Built With Bitcoin Vakfı direktörü Yusuf Necessary, örgütün 1000’den fazla Nijeryalı köylüye temiz su sağlayan projenin tamamlandığını açıkladı.

Temiz su kuyusu projesi, 6 bin dolarlık BTC yardımıyla finanse edildi.

Nijerya’nın Kogi köyünün sakinleri, Bitcoin’in nasıl çalıştığını da deneyimle fırsatı buldular. Bununla birlikte vakıf, bölge sakinlerine Bitcoin eğitimi de verdi.

Bitcoin Bağışlarıyla Yardımlar Sürüyor

Projeye yönelik bağışlar, 2022 Bitcoin Konferansı esnasında başlatıldı. Vakıf özellikle temiz su, kaliteli eğitim ve gıda erişiminde problem yaşayan topluluklara yardım etmek için faaliyetlerini sürdürüyor. Yusuf Neccesary, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Bu yılki Bitcoin Konferansı’na toplanan bağışlar sayesinde Nijeryalılar yeni bir su sistemine sahip. Bu onların sağlıklı olmasını ve akabinde okulda ve yaşamda daha başarılı olmalarını sağlıyor”

Projenin tamamlanmasıyla birlikte, Nijeryalı köylülerin su kaynakı hastalıklarla ilgili problemlerinin çözülmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner