Yükleniyor...

Binance CEO’su Halka Arz İddialarına Cevap Verdi!

Dev kripto borsası Binance, baş mali görevlisi olarak ilk halka arzlarda geniş bir deneyime sahip bir ismi seçti.

Binance Borsası

Dev kripto borsası Binance, baş mali görevlisi olarak ilk halka arzlarda geniş bir deneyime sahip bir ismi seçti. Böyle bir ismin önemli bir göreve getirilmesi Binance’nin ilk halka arza hazırlandığı yorumlarını da doğal olarak beraberinde getirdi.

Şu anda eşcinsel partner platformu Grindr’in başkan yardımcısı olan Wei Zhou, bir buçuk yıldan fazla bir süredir yürütme deneyimine sahip. Kariyerine, yatırım bankacılığına odaklandığı Hong Kong iştiraki olan Goldman Sachs’ta başladı.

Harvard Üniversitesi’nden mezun olan Zhou, ABD ve Çin’deki iş operasyonlarını büyütme ve ölçekleme konusunda özel uzmanlığa sahip. Bir dönem Zhou, hem Çin TV reklam şirketi Charm Communications’ın hem de Çin’in ikinci en büyük çevrimiçi işe alım hizmetleri platformu Zhaopin.com’un finans müdürü olarak görev yaptı. Zhou, bu firmaların sırasıyla NASDAQ ve New York Borsası (NYSE)’nda başarılı bir şekilde yönlendirdi.

İlk Halka Arz Hazırlığı mı Yapılıyor?

Bu işe alım, Binance’ın bir ilk halka arz için hazırlandığı spekülasyonlarına yol açtı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, nispeten yeni olan kripto para borsasının para toplama modelinden faydalanabilmesini sağlayacağı gerçeğini göz ardı ederek bu iddiaları yalanladı.

https://twitter.com/cz_binance/status/1037978683045101568

Eski bir Goldman Sachs çalışanının işe alınması ilk defa bir kripto para borsasında görülmüyor. Japon kripto para kuruluşu FXcoin, bu ayın başında Deutsche Bank’ta eski bir döviz satıcısı olan Yasuo Matsuda’yı firmanın kıdemli stratejisti olarak işe aldıklarını açıkladı.

Bu Tip İsimler Mevzuata Uygunluk için İşe Alınıyor

Geçtiğimiz ayın sonuna doğru ABD’li kripto para birimi şirketi Coinbase, şirketin küresel uyum çabalarına liderlik etmek için New York Mellon Bankası’nın bir üyesi olan Jeff Horowitz’i işe aldığını açıkladı. Yeni pozisyonundan önce Horowitz, küresel uyumluluk şefi ve şirketin bir yan kuruluşu olan Pershing’in genel müdürü pozisyonundaydı. Horowitz, Salomon Brothers, Goldman Sachs, Lehman Brothers ve Citigroup gibi birçok geleneksel bankacılık devlerinde de çalışmıştı.

Coinbase, kripto paralar ve Blockchain sektörünün büyümesiyle dünya genelinde giderek karmaşıklaşan uyum çabalarına daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini savunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner