Ana Sayfa Kripto Paralar Ethereum (ETH) Ethereum'un Fiyatı Son 12 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Ethereum’un Fiyatı Son 12 Ayın En Düşük Seviyesinde!

Ethereum’un fiyatı son 12 ayın en düşük seviyesinde. Geçtiğimiz yılın başından bu yana ICO’ların ikinci büyük kripto para birimine desteklerini azaltması sonrası 17 Eylül 2017’de 255,05 dolar seviyelerine düşmüştü. Bugün, son 12 ayın en düşük seviyesini gören Ethereum’un fiyatı 228,8 dolara düştü.

Ethereum Son 30 Gün

Mart 2017’de 20 dolarlık aralığın üstüne tırmanmaya başlayan Ethereum’un fiyatı sürekli dalgalanıyor. Coinmarketcap.com’a göre, kripto para piyasasının büyümesinin de desteğiyle 13 Ocak 2018’de Ethereum’un fiyatı 1.377,72 dolara çıktı. Analistler, bu yükselişte ICO’ların da desteğinin olduğunu iddia etmişlerdi.

ethereum tüm zamanlar

Ocak ayından sonra fiyatı düşüşe geçti ve 7 Nisan 2018’de  386,59’a düştü. Ardından, düşüşe geçmeden önce 5 Mayıs’ta 830,02 dolara yükseldi.

Ethereum Son 1 Yıl

Ağustos Ayı ve Ralli Zamanı Beklentileri

14 Ağustos’ta Bitcoin’in fiyatının 6.000 dolara düşmesinin ardından kripto para piyasasında iyileşme kaydedildi. 16 Ağustos’ta Ethereum’un fiyatı 250 dolardan 280 dolara yükseldi, ancak bu yükseliş trendi devam etmedi.

Fiyatıyla Birlikte Piyasadaki Payı da Düştü

Ethereum’un fiyatındaki son düşüş, bu yıl Bitcoin’in düşüşünden kaynaklanan kripto para piyasasın payında elde ettiği kazanımların çoğunu sildi. Ethereum 19 Haziran 2018’de, toplam kripto para piyasasında yüzde 30,63 ile en yüksek paya sahipti. Bu dönemde Bitcoin’in piyasadaki payı ise yüzde 37,82’ydi. 5 Eylül itibariyle, Ethereum’un payı yüzde 11,48’e düşerken Bitcoin’in payı ise yüzde 54,99’a yükseldi.

BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, Ağustos ayı ortasında Ethereum’un fiyatının 2017’nin başında başlayan ICO’lar tarafından desteklendiğini açıkladı. Hayes, ICO yatırımlarının VC’lerden geleceğini ve ayı piyasasına tepki olarak ellerindeki Ethereum’u satacaklarını edeceklerini söyledi. Ethereum’un fiyatının 100 doların altına düşeceği tahmininde bulundu.

Birçok analist de ICO girişimlerinin Ethereum’larını satacağı tahmininde bulundular.

Kripto Para Piyasası Zorda

Kripto para piyasası son zamanların en kötü dönemini yaşıyor. Şubat ayından bu yana Bitcoin’in değerindeki kayıp 38 milyar doları aştı.

Bu yılın Mayıs ayından bu yana Bitcoin’in fiyatının 6.000 doların altına düşeceğini bekleyen analist Woo, bir sonraki ralli öncesinde piyasadaki bir düşüş yaşanacağını öngördü. Woo, Bitcoin yakın vadede 6 bin doları test edeceğini söylemişti.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Diğer Haberler

İşte Bitcoin ETF Endeksinin Arkasındaki OTC Borsaları

Çok beklenen VanEck SolidX Bitcoin ETF'sinin en büyük üç OTC Bitcoin borsasının fiyatlandırma verisinden oluşan bir endeksi kullanacağı ortaya çıktı. Endeks, MVIS Bitcoin ABD OTC...

Kripto Para Platformu Bakkt’ın Açılışı 24 Ocak 2019’a Ertelendi!

New York Borsası'nın (NYSE) kuruluşlarından olan Bakkt'ın İcra Kurulu Başkanı Kelly Loeffler, fiziksel olarak yerleşmiş bir Bitcoin (USD) sunan Bakkt platformunun lansman tarihinin 12...

Nasıl EOS Alırım? Adım Adım EOS Alma Rehberi

Bu rehberde "nasıl EOS alırım" sorusunun cevabını elimizden geldiğince vermeye çalıştık. Nasıl EOS satın alacağınızla ilgili bilmeniz ve yapmanız gereken her şeyi tek tek...

Genesis Trading CEO’su Piyasadaki Sert Düşüşün Nedenini Açıkladı

Tezgah üstü piyasa (OTC) dijital varlık alım satım platformu olan Genesis Trading'in CEO'su Michael Moro, 2017'nin başında kripto paraya yatırım yapanların bugünlerde yüksek satış...

Basketbol Efsanesi Kobe Bryant niTRON Summit 2019’a Katılacak

Basketbol efsanesi Kobe Bryant, 2019'da bir Blockchain zirvesine katılacak. TRON'un ev sahipliğindeki niTROn Summit 2019, 17-18 Ocak tarihlerinde San Francisco’daki Yerba Buena Merkezi'nde gerçekleşecek ve...