Yükleniyor...

Binance CEO’su, Mevcut Krizi 2008 Yılındaki Mali Krize Benzetti

Binance CEO'su Changpeng Zhao, FTX'in çöküşüyle başlayan krizi, 2008 yılındaki mali krize benzetti.

binance 1

Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX’in çöküşüyle başlayan krizi, 2008 yılındaki mali krize benzetti.

Financial Times’ın haberine göre CZ, FTX çöküşünün kademeli olarak diğer projeleri de etkileyebileceğini söyledi.

Binance CEO’sundan Korkutan Tahmin

Endonezya’da düzenlenen bir konferansta söz alan CZ, mevcut kripto krizi ile 2008 yılında yaşanan mali kriz arasında paralellik kurdu.

CZ’ye göre kripto endüstrisi, FTX çöküşünün ardından bunun etkileriyle uğraşmak durumunda kalacak. Ona göre birkaç kripto projesi, kendilerini ciddi bir çıkmazda bulabilir.

FTX, kurtarma paketi arayışlarının sonuçsuz kalması sebebiyle Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

FTX’in kaderi, 2008 mali kriziyle bağdaştırılan yatırım bankası Lehman Brothers’ın çöküşü ile karşılaştırılıyor. Lehman Brothers, tıpkı FTX gibi görünüşte başarısız olamayacak kadar büyük bir platform olarak görünse subprime mortgage krizinden ötürü batmıştı. Bankanın batışı, 2008 mali krizini tetikleyen en önemli unsurlardan birisi olmuştu.

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes de, bu çöküşten tüm kripto para pazarının etkilenebileceğini söylemişti.

Binance’in ardından en büyük ikinci kripto para borsası olan FTX’in çöküşü, yatırımcıları kripto pazarından uzaklaştıracak gibi görünüyor.

CZ, kripto para sektörünün eninde sonunda toparlanacağına inansa da bunun ne kadar sürebileceği konusunda bir yorum yapmaktan kaçındı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner