Yükleniyor...

Binance CEO’su Zhao Türkiye’de Konuşuyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), “Sermaye Piyasaları Kongresi” için Türkiye’ye geldi.

zhao 2

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), “Sermaye Piyasaları Kongresi” için Türkiye’ye geldi. Zhao etkinlikte yaptığı konuşmada, Binance’in geçtiğimiz gün sunmaya başladığı Türk Lirası desteği ve şirketin Türkiye’de yapmayı planladığı projelerden bahsetti.

Zhao Türkiye’nin Öneminden Bahsetti

Binance CEO’su Zhao kongrenin açılış konuşmasında Türk Lirası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Konuşması sırasında Türkiye’nin kripto para sektöründe önemli bir konumda bulunduğunu dile getiren CZ, Türk kullanıcıların kripto paralara yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Zhao kongrede konuyla alakalı şu ifadeleri kullandı: “Türkiye kripto paraya karşı hızla artan bir ilginin ve en yüksek taleplerden birinin görüldüğü çok hareketli bir ülke. Türkiye geçtiğimiz yılda ülkenin ekonomik belirsizliklerle karşı karşıya kalmasının ardından hızla kripto para birimlerini benimsedi. Bu da küresel ekonomik piyasalarla korelasyon gösteriyor. Türkiye’deki oran komşusu olduğu Avrupa ülkelerinin iki katı.”

Geçtiğimiz günlerde sitemizden bildirdiğimiz gibi Binance Papara ile birlikte çalışmaya başlayarak Türk Lirası’nı destekledi.  Binance CEO’sunun konuşmalarının ardından Papara Yönetim Kurulu Başkanı Ahmed Karslı, Türkiye’de kripto paralara duyulan yoğun ilginin nedeninin ülkenin genç ve dinamik nüfusuna bağladı. Karslı, “Binance’te Türk Lirası cüzdanlarının kullanımına imkan tanıyarak devam ettirmekten gurur duyuyoruz” dedi.

TL Desteği Geldi

Binance kullanıcıları KYC yani müşterini tanı süreçlerinden geçtikten sonra Papara aracılığıyla hesaplarına Türk Lirası yollayabilecekler. Kullanıcılar, Türk Lirası’nı kullanarak BTC, ETH, XRP, BNB ve BUSD gibi kripto paraları satın alabilecek.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner