Yükleniyor...

Binance CEO’sundan Yaptırım Açıklaması

Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), yaptırımlardan kaçınmak için kripto para kullanılamayacağına inanıyor.

cz

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), yaptırımlardan kaçınmak için kripto para kullanılamayacağına inanıyor.

CZ, kripto paraların yaptırımlardan kaçınmak için korkunç bir seçenek olduğunu dile getirdi.

Kripto paralar, Ukrayna hükümetine ve savaştan etkilenen ülkenin acil durum kaynaklarını dağıtmasına ve Rus işgalini püskürtmesine yardımcı olmak için bağışları güvence altına almayı başaran birkaç sivil toplum kuruluşuna yardımcı oldu.

Bununla birlikte kripto paraları kullanarak batılı devletlerin yaptırımlarını aşmaya çalışan Rus oligarklarının varlığı endişeleri artırdı. Binance CEO’su ise “akıllı olan hiç kimsenin” bunu yapmak için kripto kullanmayacağına inanıyor.

CZ, CNN ile yaptığı röportajda, kripto paraların blockchain teknolojisi nedeniyle izlenebilir olduğunu vurguladı ve şunları söyledi:

“Verilere bakarsanız akıllı bir kimse bunu yapmaz. Kripto izlenebilir ve dünyadaki hükümetler kripto işlemlerini takip etmede giderek daha iyi hale geliyor. Yani kripto bu iş için iyi bir seçenek değil”

Binance, platformun hükümet yaptırımlarına uyduğunu söylese de, Rus kullanıcıların hesabını tek taraflı dondurmayı reddetme konusunda Coinbase ve Kraken gibi diğer borsalara katılmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner