Yükleniyor...

Binance, CFTC Tarafından Soruşturma Altına Alındı

Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance'in, ticari faaliyetleri üzerine CFTC soruşturması altında olduğu belirtildi.

photo 2021 03 12 16.33.28

Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance’in, ticari faaliyetleri üzerine CFTC soruşturması altında olduğu belirtildi.

Kripto borsası Binance’in ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından ABD’li yatırımcıların platformda ticaret yapmasına izin verip vermediğine dair endişeler üzerine soruşturulduğu iddia edildi.

Anonim kaynaklara atıfta bulunan Bloomberg haberine göre CFTC, Binance’in ABD’de ikamet edenlerin devlet kurumunun gözetimi altında kayıtlı değilken kripto türev ürünlerini alıp satmasına izin verip vermediğini belirlemeye çalışıyor.

Borsanın yerel tokenı olan BNB, haberlerin çıkmasından kısa bir süre sonra düşüş yaşadı. BNB, CoinGecko verilerine göre son 1 saat içerisinde %8 oranında düştü.

Binance, The Block’un yorum talebine yanıt vermedi. Ancak Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, tüm bunların FUD (Korku, belirsizlik ve şüphe) olduğunu söyleyerek Twitter’daki haberleri umursamadı.

Konuyla aşina olan kişilerin atıfta bulunulduğu habere göre Binance herhangi bir yanlış yapmakla suçlanmadı.
Borsa, Bloomberg’e düzenleyicilerle olan iletişimleri hakkında asla yorum yapmadığını söyledi.

CZ, dün önemli bir duyuru yaparak ABD Senatosu Finans Komitesi’nin eski başkanı Max Baucus’u hükümet ilişkileri danışmanı olarak işe almıştı. Binance’in bu adımları nedeniyle, araştırmanın sonunun kötü bitmemesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner