Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dijital Para Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomi reform paketini açıkladığı konuşmasında dijital paralardan da bahsetti. Erdoğan, dijital para konusu için altyapı oluşturacak adımlar attıklarını dile getirdi

erdogan dijital para

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomi reform paketini açıkladığı konuşmasında dijital paralardan da bahsetti. Erdoğan, dijital para konusu için altyapı oluşturacak adımlar attıklarını dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı son zamanlarda çok konuşulan kripto para birimleri ve regülasyonlarla alakalı olarak önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dijital paralar için düzenlemelerden bahsederek; şunları söyledi:

“Teknolojik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımlar atıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca sermaye piyasaları tarafında da düzenlemeler olacağını, şirketlerin halka arz süreçlerini kolaylaştıracaklarını dile getirdi.

Erdoğan dijital vergi uygulamasından da bahsetti. Cumhurbaşkanı, bununla alakalı olarak “Türkiye dijital vergi dairesi uygulamasını başlatıyoruz. Dijital vergi asistanı sistemini devreye alıyoruz. Çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmalarını revize ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasındaki önemli başlıklar sosyal medyadan da şu şekilde paylaşıldı:


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x