Yükleniyor...

Beyaz Saray Sözcüsü Psaki: Teşvik Ödemeleri Bu Hafta Sonu Başlayabilir

Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki, merakla beklenen teşvik ödemeleri hakkında konuştu.

beyaz saray sozcusu psaki tesvik odemeleri bu hafta sonu baslayabilir

Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki, merakla beklenen teşvik ödemeleri hakkında konuştu. Perşembe günü yaptığı açıklamada Psaki, vatandaşların bir sonraki teşvik ödemelerini bu hafta sonu almaya başlayabileceklerini söyledi. 

1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketi, dün akşam Başkan Joe Biden tarafından imzalandı. Tasarıya göre, ABD vatandaşları 1.400 dolara kadar ulaşan yardım paketleri alacaklar. 

Aralık ayında yapılan teşvik paketi ödemeleri de, o dönem başkan olan Trump’ın tasarıyı imzalamasından üç gün sonra yapılmaya başlanmıştı. Ancak ödemelerin hepsi aynı anda yapılmayacak. Banka bilgileri gelir idaresine kayıtlı olan vatandaşlar, doğrudan hesaplarına yatırıldığı için ödemeleri daha erken alabilecekler. Diğer vatandaşlar ise, çek veya ön ödemeli banka kartları yoluyla teşvik paketinden yararlanacaklar. 

Kripto Para Piyasası İçin Neden Önemli?

Geçtiğimiz sene de, Amerikan vatandaşlarına 1.200 dolara varan koronavirüs yardım ödemeleri yapılmıştı. Birçok vatandaş, bu ödemeleri kripto para borsalarına yatırdı. Veriler, teşvik ödemesi ile birebir aynı tutarlarda borsa girişleri olduğunu ortaya koydu. Bu nedenle teşvik paketi ödemeleri, kripto para topluluğunda bir yükseliş beklentisine neden oluyor. Ödemelerin piyasaya daha fazla dolar sürülerek yapılması ise, kripto para piyasası için bir başka önemli boyut.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner